Saku Õlletehas omandas Baltika esindusõigused

Saku Õlletehas allkirjastas lepingu Venemaa õllegigandiga Baltika ja alustab 1. jaanuarist Baltika õllebrändide esindamist ja müüki Eestis. Õlle tootmine toimub ka edaspidi Baltika Peterburi tehases.

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Veli Pekka Tennilä sõnul on koostöö Venemaa suurima õlletööstusega suur asi. "Eelkõige on see märk usaldusest. Saku hoolde antakse ambitsioonika ja kiirelt areneva õllebrändi käekäik Eestis," sõnas ta.

Baltika Õlletehase ekspordidirektor Dmitry Kistev ütles, et Baltika õllebrändil on väga tähtis koht Carlsberg Groupi portfellis. "Baltika on täna üks võtmebrände kontsernis. Eesmärk on vormida Baltikast tugev ja võimas kaubamärk rahvusvahelisel turul,“ sõnas ta.

"Saku Õlletehase turuliidri positsioon ning lai ja hästi toimiv distributsioonisüsteem loovad head eeldused Baltika õllede müügikasvuks ja Baltika kui brändi tuntuse suurendamiseks Eestis,“ lisas Kistev.

Erinevaid Baltika õllebrände on Eestis müüdud juba 2000. aastast. Täna on kogu Baltika tootevalik Eesti tarbijatele kättesaadav. Õllefirma Baltika toodete kogumüük Eestis, Lätis ja Leedus ulatus eelmisel aastal enam kui 5,5 miljoni liitrini. Mullu moodustas Baltika õllebränd 35% kogu Eestisse imporditud õllest, Lätis oli see näitaja 25 ja Leedus 15%.

Baltika Õlletehas on alates 1996. aastast Venemaa õlleturu liider. Baltika tooted on esindatud rohkem kui 60 riigis üle maailma ning kümnes Vene linnas õlletehaseid omav Baltika annab 70% kogu Venemaa õlle ekspordist.

Saku Õlletehas on 190aastase ajalooga Eesti vanim ja suurim õlletehas. Aastast 2008 on Saku rahvusvahelise õllekontserni Carlsbergi liige.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara