Maxima plaanib aastaga avada üle kümne kaupluse

Maxima poekett plaanib kiiret laienemist: teisipäeval avatakse kauplus Muugal, detsembris Tapal ja jaanuaris Paldiskis. Järgmisel aastal lisandub veel kümmekond kauplust.

Maxima Eesti OÜ  tegevdirektori Renatas Vaitkeviciuse sõnul on Eesti majandus nüüdseks nii palju kosunud, et võib taas jätkata laienemisega. „Kui viimasel kahel aastal nõudis majanduslangus laienemisplaanide külmutamist, siis nüüd on aeg need üles sulatada,“ ütles Vaitkevicius ettevõtte teate vahendusel. „Tuleval aastal on Maximal kavas avada kümmekond uut kauplust ja sarnast tempot plaanime hoida ka järgnevatel aastatel.“

Laienemine kiirus sõltub majanduse üldistest arengutest. Eesti turul on juba praegu tihe konkurents ning kauplusepinda elanike arvu kohta on naaberriikidest rohkemgi. Seega tuleb eelistada vaid neid projekte, kus kauplused suudavad ka siis, kui tarbimise kasv jääb tagasihoidlikuks, rentaablilt majandada.
„Laieneda pelgalt laienemise pärast ei saa, sest inimeste tarbimisvõime on ikka veel väike,“ rääkis Vaitkevicius.

„Eeldame, et Eesti majandus liigub lähiaastatel siiski kindlalt ülesmäge,“ märkis Vaitkevicius. „Sisetarbimise kasvu takistab järsk inflatsioon, kuid uute kaupluste avamine peaks tänu konkurentsi suurenemisele pidurdama ka ülikiiret hinnatõusu.“
Uute kauplustega kaasnevad ka uued töökohad. Järgmisel aastal leiab avatavates Maximates tööd üle 600 inimese.

„Kindlasti tahame avada järgmisel aastal oma esimese Maxima XX supermarketi kaupluse Tallinnas,“ ütles Vaitkevicius. Samuti on plaanis avada Maxina XX supermarket Pärnus, kus tänavu kaks Maxima X lähipoodi suleti.
Maxima plaanib avada uusi kauplusi ka väikelinnades, kus elanikud suuremat valikuvõimalust ja madalamaid hindu kaua on oodanud. „Lisaks Tapale ja Paldiskile tahame avada lähiaastal kauplused näiteks Räpinas, Märjamaal ja Türil,“ sõnas Vaitkevicius.

Maximal on 426 kaubanduskeskust  -  Maxima X, Maxima XX, Maxima XXX ja Ermitaþas, neist Leedus 217, Lätis 127, Eestis 52 ja Bulgaarias 30. MAXIMA GRUPE, UAB   ettevõtetes kõikides nimetatud riikides töötab kokku üle 23 500 inimese.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara