Soome väikepoepidajad tegid ühisrinde

Soome linnades on tuhandeid väikepoode, mis peavad ellujäämislahingut suurte kaubanduskeskuste ja veebikaubanduse vastu, kirjutab Kauppalehti.

Neil on kaks võimalust – kas vaikida ja surra või anda vastulöök. Helsingi kesklinnas asuvad poed valisid teise võimaluse. Sündis cityshops.fi – ettevõtjate oma kaubandusportaal.

Ettevõtmise eestvedaja Jorma Palkeineni sõnul tuli midagi välja mõelda, sest kesklinna väikepoodide käive kukkus äkki kokku. Näiteks filmiantikvariaadi käive kahanes 90 protsenti. „Võib ette kujutada hoopi, mille annab nii suur käibe kukkumine. Hakkasin naabritega rääkima ja neil oli olukord sama. Tänavalt sissepõikavad kliendid kadusid,“ kirjeldas olukorda Palkeinen.

Ta on klientide käitumisele põhjusi: majanduslangus, 30kraadine pakane talvel, olümpiamängud, 4-5meetrised jääpurikad katuseräästastes, suvepalavus…

„Üldine põhjus on kindlasti selles, et internet on muutnud tarbimisharjumusi. Meie aga tahame siiski linna elavana hoida,“ ütles Palkeinen.

Cityshops.fi on praeguseks tegutsenud viis kuud ja ettevõtjad on portaaliga innukalt kaasa tulnud. Veebilehel on 320 ettevõtte andmed, näidised ja pildid poodidest. Pelkeineni hinnangul on ühine turundus võimas vahend, sest oma jõududega ei saa väiksema eelarvega ettevõte sellega hakkama.

Palkeineni sõnul on viimastel nädalatel väikepoode elavamalt külastatud. „Kliendid on öelnud, et nägid internetis ettevõtte reklaami,“ ütles Palkeinen.

Lähinädalatel avab portaal ka internetipoe, veebikülge toetavad veebitelevisioon ja oma kliendileht. Nende eesmärk ei ole aga raha teenida, vaid väikeettevõtjaid paremini märgatavaks muuta.

Cityshops.fi liikmetel on asjast ka teistpidi kasu. Näiteks rahandusettevõte on lubanud neile väikelaene ja kindlustusfirma pakub märkimisväärset soodustust. „pangad ei tahtnud majandussurutises meid nähagi, kuigi laenusummad, mida me vajasime, olid väikesed – 3000 ja 8000 euro vahel,“ imestab Palkeinen.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara