Soome väikepoepidajad tegid ühisrinde

Soome linnades on tuhandeid väikepoode, mis peavad ellujäämislahingut suurte kaubanduskeskuste ja veebikaubanduse vastu, kirjutab Kauppalehti.

Neil on kaks võimalust – kas vaikida ja surra või anda vastulöök. Helsingi kesklinnas asuvad poed valisid teise võimaluse. Sündis cityshops.fi – ettevõtjate oma kaubandusportaal.

Ettevõtmise eestvedaja Jorma Palkeineni sõnul tuli midagi välja mõelda, sest kesklinna väikepoodide käive kukkus äkki kokku. Näiteks filmiantikvariaadi käive kahanes 90 protsenti. „Võib ette kujutada hoopi, mille annab nii suur käibe kukkumine. Hakkasin naabritega rääkima ja neil oli olukord sama. Tänavalt sissepõikavad kliendid kadusid,“ kirjeldas olukorda Palkeinen.

Ta on klientide käitumisele põhjusi: majanduslangus, 30kraadine pakane talvel, olümpiamängud, 4-5meetrised jääpurikad katuseräästastes, suvepalavus…

„Üldine põhjus on kindlasti selles, et internet on muutnud tarbimisharjumusi. Meie aga tahame siiski linna elavana hoida,“ ütles Palkeinen.

Cityshops.fi on praeguseks tegutsenud viis kuud ja ettevõtjad on portaaliga innukalt kaasa tulnud. Veebilehel on 320 ettevõtte andmed, näidised ja pildid poodidest. Pelkeineni hinnangul on ühine turundus võimas vahend, sest oma jõududega ei saa väiksema eelarvega ettevõte sellega hakkama.

Palkeineni sõnul on viimastel nädalatel väikepoode elavamalt külastatud. „Kliendid on öelnud, et nägid internetis ettevõtte reklaami,“ ütles Palkeinen.

Lähinädalatel avab portaal ka internetipoe, veebikülge toetavad veebitelevisioon ja oma kliendileht. Nende eesmärk ei ole aga raha teenida, vaid väikeettevõtjaid paremini märgatavaks muuta.

Cityshops.fi liikmetel on asjast ka teistpidi kasu. Näiteks rahandusettevõte on lubanud neile väikelaene ja kindlustusfirma pakub märkimisväärset soodustust. „pangad ei tahtnud majandussurutises meid nähagi, kuigi laenusummad, mida me vajasime, olid väikesed – 3000 ja 8000 euro vahel,“ imestab Palkeinen.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara