Venemaa võib juulis liituda WTOga

Venemaa võib liituda WTOga tuleva aasta esimeses pooles, kinnitas eile Brüsselis majandusminister Elvira Nabiullina.

Nabiullina ja ELi kaubandusvolinik Karel de Gucht kirjutasid eile alla leppele, mis sätestab tingimused võtmeküsimuste lahendamiseks Venemaa ja Euroopa Liidu vahel. Nabiullina lubas, et sellised teemad nagu põllumajandustoetused, lihaimpordid ning Venemaa tolliliit Valgevene ja Kasahstaniga saavad lahendatud juunikuu lõpuks.

„See on realistlik, kui me intensiivselt töötame,“ ütles Venemaa majandusminister eile hilisõhtul Brüsselis ajakirjanikele. „Suur osa tööstustest võidab sellest,“ tõi Nabiullina näiteks terasetööstuse, kes pääseks selle tulemusel kvoodivabalt Euroopa Liidu turgudele.

„WTO liikmena peab Venemaa importima ka seaduseid ja regulatsioone, mis avavad mitteresidentidele konkurentsivõimetud sektorid, parandavad kõikjal ärikliimat, tõstavad tootlikkust ja langetavad inflatsiooni,“ ütles Bloombergile Ivan Tshakarov, Merrill Lynchi Venemaa analüütik.

Erinevate ekspertide hinnangul aitaks Venemaa liitumine WTO-ga edendada investeeringuid ja tõsta investorite usaldust. „Pikaajaline mõju sõltub aga liitumise lõplikest tingimustest ning eriti ajaraamistikust, mis seatakse praegu kehtivate protektsionistlike barjääride kõrvaldamisele,“ kommenteeris Bloombergile ING Grupi analüütik Dmitri Polevoi.

Venemaa on suurim riik, mis ei ole veel WTOs, kuigi esitas liitumissoovi juba aastal 1993. Euroopa Liidu ja Venemaa kaubavahetus on käesoleva aasta esimese üheksa kuuga kasvanud 35 protsenti.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara