Venemaa võib juulis liituda WTOga

Venemaa võib liituda WTOga tuleva aasta esimeses pooles, kinnitas eile Brüsselis majandusminister Elvira Nabiullina.

Nabiullina ja ELi kaubandusvolinik Karel de Gucht kirjutasid eile alla leppele, mis sätestab tingimused võtmeküsimuste lahendamiseks Venemaa ja Euroopa Liidu vahel. Nabiullina lubas, et sellised teemad nagu põllumajandustoetused, lihaimpordid ning Venemaa tolliliit Valgevene ja Kasahstaniga saavad lahendatud juunikuu lõpuks.

„See on realistlik, kui me intensiivselt töötame,“ ütles Venemaa majandusminister eile hilisõhtul Brüsselis ajakirjanikele. „Suur osa tööstustest võidab sellest,“ tõi Nabiullina näiteks terasetööstuse, kes pääseks selle tulemusel kvoodivabalt Euroopa Liidu turgudele.

„WTO liikmena peab Venemaa importima ka seaduseid ja regulatsioone, mis avavad mitteresidentidele konkurentsivõimetud sektorid, parandavad kõikjal ärikliimat, tõstavad tootlikkust ja langetavad inflatsiooni,“ ütles Bloombergile Ivan Tshakarov, Merrill Lynchi Venemaa analüütik.

Erinevate ekspertide hinnangul aitaks Venemaa liitumine WTO-ga edendada investeeringuid ja tõsta investorite usaldust. „Pikaajaline mõju sõltub aga liitumise lõplikest tingimustest ning eriti ajaraamistikust, mis seatakse praegu kehtivate protektsionistlike barjääride kõrvaldamisele,“ kommenteeris Bloombergile ING Grupi analüütik Dmitri Polevoi.

Venemaa on suurim riik, mis ei ole veel WTOs, kuigi esitas liitumissoovi juba aastal 1993. Euroopa Liidu ja Venemaa kaubavahetus on käesoleva aasta esimese üheksa kuuga kasvanud 35 protsenti.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara