Saku õlletehas peab kleepima keelatud reklaamid üle

Tarbijakaitse ameti järelevalve käigus tuvastati kaubandusvõrgust Saku Õlletehase AS õlle Saku Kuld multipakid, mille külgedel oli avaldatud fraas „Investeeri viimased kroonid kulda!“, mis on aga keelatud, sest tegu on otsese üleskutsega alkoholi osta.

Kuna tegemist on otsese üleskutsega alkoholi osta, mis on keelatud, alustas amet haldusmenetlust ja kohustas ettevõtet oma reklaamid viia vastavusse kehtiva reklaamiseadusega. Saku Õlletehase AS kinnitas, et alustas kaubandusvõrgule tarnitud õlle Saku Kuld multipakkide mõlemal küljel olevate lausete ülekleepimist, teatas tarbijakaitse.

Novembris pöördusid tarbijad kaebuste, järelepäringute ning telefonikõnede kaudu tarbijakaitseameti poole kokku 2811 korral. Eelmise aasta novembris pöörduti ameti poole 1985-l korral.

Novembris esitati tarbijakaitseametile 160 kaebust (2009. aasta novembris 154), millest 69 olid seotud teenustega ning 84 tööstuskaupadega. Kirjalikke järelepäringuid tehti 482,  mis jagunesid järgmiselt – 232 teenuste, 98 tööstuskaupade ja 41 reklaami peale.

Tarbijakaitseamet koostas novembris kaubandus- ja teenindusettevõtetele 573 kontrollakti. Kontrollimise põhjal tehti 51 väärteootsust kogusummas 31 500 krooni.

Tarbijakaebuste komisjonis toimus novembris kokku 22 istungit, millest 5 olid seotud turismiteenustega. Näiteks oli probleeme hotellidega, mis ei vastanud lubatud tingimustele. Samuti oli komisjonis juhtum, mis puudutas aprillikuus lennuliikluses kaose tekitanud tuhapilvesid ning sellest põhjustatud probleeme reisimisega. 

Uuest aastast hakkab tarbijakaitseamet komisjoni otsuseid eiranud ettevõtteid avaldama lisaks ameti koduleheküljele ka meedias.

Novembris sagenesid pöördumised seoses eritariifsete lühinumbrite hinnateavitusega, suurenenud on ka finantsteenuseid ja sideteenuseid puudutavate kaebuste arv.

OÜ Mugav Kodu tegevuse suhtes laekus oktoobris-novembris tarbijakaitseametile 4 kaebust, kus inimesed ei olnud kätte saanud tellitud kaupa, samuti polnud e-kauplus tagastanud raha. Keskmiseks tekitatud kahjuks oli 5000.- inimese kohta. Tarbijakaitseamet püüdis korduvalt kauplejaga ühendust saada, kuid tulutult. Tarbijakaitseamet edastas tarbijate kaebused politseiprefektuurile, kus algatati kriminaaljuurdlus.

Möödunud kuul esitati ametile 15 kaebust seoses ärajäänud Faithlessi kontserdiga, mille piletiraha kontserdi korraldaja Randaria OÜ ja edasimüüja Piletilevi ei soostunud algselt tagastama. 02.12  teatas Piletilevi, et  ostab piletid tagasi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara