Viru Keskuse mullune käive 1,67 miljardit krooni

Tallinna kaubanduskeskuse Viru Keskus käive oli eelmisel aastal 1,67 miljardit krooni (106,9 miljonit eurot).

Keskuse külastajate arv kasvas möödunud aastal kahe protsendipunkti võrra, ulatudes 10,57 miljoni inimeseni.

Viru Keskuse juhatuse liikme Ants Vasara sõnul olid neljanda kvartali parimad tulemused ootuspäraselt detsembris. "Jõulukuu kasvatas Viru Keskuse käivet ja külastatavust enam kui 10% ning ühtekokku oli detsembris Viru Keskusel ligi miljon külastajat," lausus  ta. "Sellele aitasid kaasa pühadeperioodi kingiostud ja euroeelne krooni aktiivne kasutamine," lisas Vasar.

Aasta viimase kuu suurim arv oste ja kõrgeim käive oli jõululaupäeva eelselt  23.  detsembril, mil käive oli ühtekokku 589 072 eurot (9,2 miljonit krooni) ning kokku sooritati Viru Keskuses sel päeval 37 512 ostu.

Selle aasta alguse osas usub Vasar, et keskuse külastatavus säilib samal tasemel võrreldes mullusega. "Kuna euro on tarbijatele veel harjumatu ja hinnavõrdlus keeruline, võib eeldada esimeses kvartalis mõningast käibe kasvu  pidurdumist," lausus ta. "Võrreldes aasta alguse tulemusi möödunud aastate madala võrdlusbaasiga, võib siiski loota 2011. aasta esimeses pooles kuni 2-3% käibe kasvu," lisas Vasar.

"Üldistes trendides majanduskasvu suurenemist sisenõudluse kasvu tõttu 2011.  aastal oodata ei ole," ütles Vasar. "Erasektori tarbimiskulutuste kasv on ja jääb  madalamaks keskmisest majanduskasvust," sõnas Vasar. Ta lisas, et kuna  töötuse määr langeb aeglaselt ja ei ole oodata olulist keskmise palga kasvu, võib  prognoosida, et 2011. aastal kasvavad käibenumbrid tagasihoidlikult.

Viru Keskuses asub üle saja kaupluse ja teeninduskoha, sealhulgas spordiklubi.  Keskust külastab päevas keskmiselt 30 000 inimest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara