15 ettevõtet rikkus eurodes hinna avaldamise nõudeid

Tallinna ettevõtlusameti hinna- ja tarbijakaitse teenistus kontrollis eile 65 pealinna kaubandus- ja teenindusettevõtet, neist viisteist rikkus ka eurodes hinna avaldamise nõudeid.

Hinna avaldamise nõuete vastu eksis viisteist kauplejat, neist kaheksa väikepoodi-kioskit, kaks toidukauplust, kaks tööstuskaupade kauplust, kaks teenindusettevõtet ja üks toitlustusettevõtet. Kehtivaid hindu võrreldi 43 kaupleja müügikohas – võrreldes eelmise aasta detsembrikuu hindadega tuvastati hinnatõus kuuel korral. Näiteks maksis kohv enne 1 euro, nüüd 1,60 (kallines 60%), pesemata kartul enne 0,44 eurot, nüüd 0,50 eurot (14%), vahendas Raepress.

Selle aasta algusest teeb Tallinna ettevõtlusameti hinna- ja tarbijakaitse teenistuse inspektorid reide pealinna kaubandus- ja teenindusettevõtetesse, kontrollides hindade ümmardamise õigsust; jälgides, kas ja kuidas on kaupade ja teenuste hinnad kuude lõikes muutunud ja kas ausa hinnastamise kokkuleppe liitujad on sellest ka kinni pidanud.

Ostjate abistamiseks on kauplejatel kohustus avaldada kõikide kaupade ja teenuste hinnad poole aasta jooksul, s.o 1. juulini 2011 kahes vääringus: eurodes ja võrdluseks kroonides. Eurohind tuleb kroonidesse arvutada kehtestatud kursi alusel täpselt: 1 euro võrdub 15,6466 krooniga. Igasugune muu euro-krooni suhe ei ole lubatud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara