Euroopa Komisjon plaanib ühtlustada internetimüügi reeglid

Internetikaubandus peaks tänu ühtlustatud reeglitele muutuma lihtsamaks nii ostja kui müüja jaoks. Lisaks plaanib Komisjon kehtestada rea reegleid tarbija kaitseks.

Uus direktiiv puudutab internetioste ja nn ukseläve ostusid. Seni olid vastavad reeglid, eriti mis puudutasid ostja õigusi kaup tagasi anda, kõikuvad.

EL piirides on plaanis muuhulgas ühtlustada järgmised punktid:
1. lepingueelne informatsioon toote ja müüja kohta, samuti hinna, selles sisalduvate maksude ja postikulude kohta
2. tarnereeglid ja tarbija riskid. Näiteks kui müüja ei suuda kaupa õigeaegselt tarnida, on ostjal õigus leping lõpetada ja oma raha tagasi saada. Müüja võtab enda kanda võimalikud transpordikahjud.
3. kehtestada 14päevane periood, mille jooksul ostjal on õigus kaup tagastada.

EL plaanib muuhulgas keelustada internetis juba ette linnukesega tähistatud boksid, mis on seotud maksmisega, nagu näiteks reisikindlus või pardale registreerumine reisi ostmisel.

Samuti ei ole tarbija kohustatud maksma varjatud tasusid või muid kulusid, millest teda ei ole informeeritud. Tarbijal peab olema õigus väljuda online-oksjonilt, talle ei tohi avaldada müügisurvet.

Enne kui uus seadus saab jõustuda, peab selle heaks kiitma Euroopa Parlament.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara