Euroopa Komisjon plaanib ühtlustada internetimüügi reeglid

Internetikaubandus peaks tänu ühtlustatud reeglitele muutuma lihtsamaks nii ostja kui müüja jaoks. Lisaks plaanib Komisjon kehtestada rea reegleid tarbija kaitseks.

Uus direktiiv puudutab internetioste ja nn ukseläve ostusid. Seni olid vastavad reeglid, eriti mis puudutasid ostja õigusi kaup tagasi anda, kõikuvad.

EL piirides on plaanis muuhulgas ühtlustada järgmised punktid:
1. lepingueelne informatsioon toote ja müüja kohta, samuti hinna, selles sisalduvate maksude ja postikulude kohta
2. tarnereeglid ja tarbija riskid. Näiteks kui müüja ei suuda kaupa õigeaegselt tarnida, on ostjal õigus leping lõpetada ja oma raha tagasi saada. Müüja võtab enda kanda võimalikud transpordikahjud.
3. kehtestada 14päevane periood, mille jooksul ostjal on õigus kaup tagastada.

EL plaanib muuhulgas keelustada internetis juba ette linnukesega tähistatud boksid, mis on seotud maksmisega, nagu näiteks reisikindlus või pardale registreerumine reisi ostmisel.

Samuti ei ole tarbija kohustatud maksma varjatud tasusid või muid kulusid, millest teda ei ole informeeritud. Tarbijal peab olema õigus väljuda online-oksjonilt, talle ei tohi avaldada müügisurvet.

Enne kui uus seadus saab jõustuda, peab selle heaks kiitma Euroopa Parlament.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Blogid

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara