Brüssel püüab siluda ELi ühist teenuste turgu

Euroopa Komisjon on valmis aktiivselt selle eest hea seisma, et kindlustada Euroopa ühise teenusteturu tegelik toimimine.

Täna andis siseturuvolinik Michel Barnier teada, mida selleks teha plaanitakse.

Esmalt on kavas reaalelus läbi proovida, kas näiteks Rootsi arhitekt saab ikka Itaaliasse maja kavandada või Soome firma kasutada Tšehhi raamatupidaja teenuseid – ehk teisisõnu, kas turg toimib ja millised on võimalikud praktilised probleemid.

Teiseks on kava konkreetsemalt keskenduda neile probleemidele, mis on seotud olukordadega, kus teenuse pakkuja asub teises riigis.

Kolmandaks tahab Komisjon eraldi ette võtta need riigid, kus teenuste direktiivi elluviimine kõige vaevalisemalt edeneb. Ühtlasi on 2011. aastal plaanis avaldada esimene direktiivi rakendamise majanduslike mõjude hinnang.

„Praeguses kriisis tuleb meil vabaks lasta see kasvupotentsiaal, mida ühine teenuste turg endas kätkeb,“ ütles Barnier. „See aitab ettevõtetel kasvada, uueneda ja luua uusi töökohti.“

Teenuste osakaal ELi SKPst on 66%, kuid Euroopa väikestest ja keskmise suurusega firmadest pakuvad oma teenuseid teises liikmesriigis vaid 8%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara