Brüssel püüab siluda ELi ühist teenuste turgu

Euroopa Komisjon on valmis aktiivselt selle eest hea seisma, et kindlustada Euroopa ühise teenusteturu tegelik toimimine.

Täna andis siseturuvolinik Michel Barnier teada, mida selleks teha plaanitakse.

Esmalt on kavas reaalelus läbi proovida, kas näiteks Rootsi arhitekt saab ikka Itaaliasse maja kavandada või Soome firma kasutada Tšehhi raamatupidaja teenuseid – ehk teisisõnu, kas turg toimib ja millised on võimalikud praktilised probleemid.

Teiseks on kava konkreetsemalt keskenduda neile probleemidele, mis on seotud olukordadega, kus teenuse pakkuja asub teises riigis.

Kolmandaks tahab Komisjon eraldi ette võtta need riigid, kus teenuste direktiivi elluviimine kõige vaevalisemalt edeneb. Ühtlasi on 2011. aastal plaanis avaldada esimene direktiivi rakendamise majanduslike mõjude hinnang.

„Praeguses kriisis tuleb meil vabaks lasta see kasvupotentsiaal, mida ühine teenuste turg endas kätkeb,“ ütles Barnier. „See aitab ettevõtetel kasvada, uueneda ja luua uusi töökohti.“

Teenuste osakaal ELi SKPst on 66%, kuid Euroopa väikestest ja keskmise suurusega firmadest pakuvad oma teenuseid teises liikmesriigis vaid 8%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara