Uus aasta kergitas suhkru hinda

Euro tulek ei ole oluliselt toidukaupadel hindasid muutnud, sama täheldas tarbijakaitseamet ka teenuste hindade osas. Siiski on paar kaubagruppi, mille puhul võib rääkida mõningasest hinnatõusust, näiteks mõnevõrra tõusnud on aga suhkru hind.

Jaanuaris vaadeldi tarbijakaitseameti poolt hindasid viies Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Viljandis, Jõhvis ja Kuressaares kokku 19-s kaupluses.

Teraviljatoodete hinnad (vaatlusalustest kaupadest siis: Toolse leib viilutatud 500g, Tallinna peenleib viilutatud 475g, Kirde sai viilutatud 330g AS Leibur, Nisujahu Kalew T-550 2kg, AS Tartu Veski) olid jaanuaris müügil samade hindadega kui eelmisel kuul. Kui käesoleva aasta esimesel kuul maksis Toolse leib poodides 0,61-0,64€, siis eelmise aasta jaanuaris oli selle hind tunduvalt madalam ning jäi vahemikku 0,43-0,48€.

Ülalmainitut saab korrata ka piimatoodete osas:  pastöriseeritud piima „Alma“ 2,5% kiles, 1 L. hind on pisut odavnenud näiteks Järve Selveris, makstes jaanuaris 0,65€. Odavaimalt sai jaanuaris „Alma“ piima Lasnamäe Prismast, kus see maksis 0,63€. Odavaim piim aastatagusest jaanuarist maksis keskmiselt 0,4€. 

Mõnevõrra tõusnud on aga suhkru hind, mis kõikus olenevalt kauplusest 0,76 € ja 1,29 € vahel. Odavaim suhkur oli müügil Tallinnas Silikaadi Säästumarketis ja Viljandi Säästumarketis. Kõrgema hinnaga suhkrut müüdi samuti Viljandis, kuid Tarbijate Ühistu Maksimarketis, kus kilo suhkrut maksis hinnaga 1,29 €. Eelmisel aastal samal ajal sai suhkrut odavaimalt 0,69€-ga ning kallimalt 0,79€-ga. 2009. aasta jaanuaris kõikus suhkru hind 0,76 – 1 € vahel.

Kaupluseti on erinev ka õlle hind - Saku Originaal 0,5L maksis jaanuaris olenevalt poest 0,70 – 0,86 € vahemikku, odavaim õlu oli müügil Kuressaare Säästumarketis. 2010.aasta jaanuaris jäi nimetatud õlle hind samasse hinnavahemikku ning samuti pole ka vahepealsetel kuudel see eriti muutunud, mistõttu võib õlle hinda pidada stabiilseks. Umbes samas hinnaklassis oli õlle hind ka kaks aastat tagasi.

Vahepeal märgatavalt kallinenud kohv (konkreetse näitena President 500g) maksis jaanuaris 3,7 - 4,6 €. Vaid Tartu Hüper Rimis maksis eelmainitud kohvipakk vaatlusperioodil 3,19  €. Kohvi hinnakõverat võib illustreerida eelmise aasta jaanuari näitega, mil President kohvi sai poodidest osta 2,86 - 2,93 € eest. Kaks aastat tagasi samal ajal maksis nimetatud kohv 2,7 – 3,2 €.

Jahutatud sealiha 1kg keskmine hind oli jaanuaris 5,50€. Kõige kallimalt müüs uuel aastal jahutatud sealiha Mustakivi Hyper Rimi Tallinnas, kus küsiti 1 kg eest 6,32 €. Odavaimalt pakkus sealiha Kuressaare Selver, kus kilohinnaks oli 5,05€.

Tõusnud on aga jahutatud roogitud lõhe või forelli keskmine hind. Kui detsembris oli keskmine kilo hind 6,61 €, siis jaanuaris vastavalt 7,49 €.  Soodsaimalt müüdi jahutatud kala  Tallinnas Lasnamäe Maksimarketis, kus kilo eest küsiti 5,43 €.

Köögiviljadest on tõusnud kartuli hind, mille keskmiseks kujunes jaanuaris 0,34 € kilo eest. Odavaimalt sai kartulit osta Tallinnas Silikaadi Säästumarketist, kus 1 kg eest küsiti 0,25 €. Poola õunte 1 kg hind on samuti kaupluseti väga erinev, kuid keskmine hind on 0,63 €.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara