Valio kahjum mullu 24 000 eurot

Valio Eesti ettevõtete käive küll kasvas mullu 9%, kuid eelmise aasta kahjumiks kujunes 24 000 eurot.

Valio Eesti ettevõtete, ASi Valio Eesti ning Võru Juust ASi, käive moodustas 2010. aastal ligi 80 miljonit eurot, mis on 9% rohkem kui aasta varem. Sellest 30 miljonit eurot moodustas eksportkäive, mis kasvas 2009. aastaga võrreldes 2%. Paranenud müügitulemustest hoolimata kujunes Valio Eesti ettevõtete eelmise aasta kahjumiks auditeerimata andmetel kokku 24 000 eurot. 

Valio Eesti direktori Kari Finska sõnul möödus eelmine aasta ettevõtte jaoks pidevas sisendite kallinemise trendis. Väga tuntava hinnatõusu tegi läbi toorpiim, mis moodustab Valio kuludest suurima osa.

„Paljud tootmiseks vajalikud sisendid kallinesid väga kiires tempos,“ selgitas Finska. „Kuigi kärpisime tugevalt tegevuskulusid, jäime siiski kahjumisse, sest sisendite hinnatõus jõudis toodete väljamüügihindadesse hilinemisega. Arvestades eelmise aasta turuolukorda, ei ole meie tulemused siiski kõige hullemad.“

Investeeringutesse suunas ettevõte eelmisel aastal pea kaks korda enam raha kui 2009. aastal – investeeringud moodustasid 2010. aastal kokku 5,4 miljonit eurot.
Suurimateks projektideks olid Valio Laeva Meierei ulatuslike laienemistööde käivitamine ning Võru juustutehases uue juustude viilutamise liini paigalduse ettevalmistamine. Laeva tootmise laiendamise investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ligi 16 miljonit eurot.
 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara