Tere lõpetas koostöö Comarketiga

Tere piimatööstus peatas nädalavahetusel kõikide Tere toodete tarnimise Comarketi kauplustele ning lõpetas Comarketi poolse lepingu rikkumise ja usalduse kaotuse tõttu koostöö ettevõttega.

Tere teatel puudutab koostöö lõpetamine kõiki Tere tööstustes valmistatud toodete edastamist, lepingu erakorralisest lõpetamisest teavitati Comarketit reedel.

Tere juhatuse esimehe asetäitja Ülo Kivise sõnul ei võimaldanud Comarketi hoiak ja käitumine läbirääkimistel enam lepingut jätkata. "Teeme selle käigu raske südamega, kuid meile ei jäetud teist valikut. Maailmaturg veab piimatoodete hindu üles. Tere on pakkunud kaubandusele kaitset ja riski jagamist nende hinnatõusude vastu ja enamiku kaubanduskettidega on meil selles osas asjalik dialoog ning mitme ketiga uus leping allakirjutamise faasis, sõnas Kivine.

Tere rõhutab, et ettevõtte poolt pakutud uus lepinguprojekt ei sisaldanud muudatusi hinnakirjas. „Comarketi katse läbirääkimisi mõjutada nüüd juba legendaarseks saanud hoiatussiltidega on lepingu rikkumine ja teadlikult tehtud samm Tere positsiooni kahjustamiseks. Kahjuks on sama stiil jätkunud ka ajal, mil osapooled pidasid läbirääkimisi ja see viis usalduse kaotuseni Comarketi suhtes,“ sõnas Kivine.

Tema sõnul ei ole lepingu lõpetamises iseenesest midagi traagilist. „Comarket on tublisti kasvanud kaubandusettevõte ja neil on oma strateegia, mida järgivad, meil jällegi oma. Kuigi mõned päevad tagasi juhtkondade tasemel toimunud läbirääkimised sisendasid koostöölepingu jätkamise osas teatud lootust, siis asja konkreetsemaks minnes selgus, et vastuolud on vähemasti praeguses faasis ületamatud,“ sõnas Kivine.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara