Pedai: jätkusuutlikul ettevõttel pankrotioht väikseim

Euronicsi ja Plussmiinuse kaupluseid opereeriva Sandman Gruppi peadirektori Martin Pedai sõnul ei ole üheski sektoris midagi kindlat ning iga aasta on siiski erinev, seega pankrotioht on alati olemas. Kindlustatud on vaid jätkusuutlik ettevõtte.

„Meie valdkonnas on turg muutunud stabiilsemaks, kuid klassikalisel elektroonika- ja kodumasinate turul suurt tõusu selleks aastaks prognoosida ei saa. Hetkel on innovaatilised näiteks IT-tooted,“ kommenteeris Pedai.

Pedai sõnul pankrotioht on ilmselt kõige väiksem tugevates valdkondades. „Valdkonnad, mis on jätkusuutlikud. Näiteks need ettevõtted, kuhu on kõvasti investeeritud viimasel kahel aastal,“ lausus Pedai.

Elektroonikaturul on aasta 2011 pigem vaheaasta, kus saab näha, millised tooteid hakatakse rohkem ostma. „Näiteks eelmisel ja üle-eelmisel aastal osteti palju digibox’e, mis enam ei lähe üldse,“ tõi Pedai näitena.

Pedai lisas, et kindlasti mõjutavad ka Jaapani sündmused sellel aastal nende sektorit, aga seda saab tunda mingi aja pärast.„Teatud komponente toodetakse just Jaapanis ning seal pannakse kokku ka elektroonikat,“ lausus Pedai.

Krediidiinfo tutvustas eile uut pankrottide paneeluuringut, kus selgus, et suurima pankrotiohuga sektoriteks Eestis on majutus ja toitlustus ning ehitus, kus mullu pankrotistus iga 7. ettevõte. Äripäeva päevaküsimus on, millises sektoris võiks pankrotioht olla kõige väiksem?
 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara