Tööstuskaup lükkas kaubanduse väikesele tõusule

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük oli veebruaris 260 miljonit eurot (4,1 mld krooni), suurenedes eelmise aasta veebruariga võrreldes püsivhindades 2%, teatas statistikaamet.

Kaupade jaemüügi kasvu mõjutasid tööstuskaupade kauplused, kus jaemüük suurenes 2010. aasta veebruariga võrreldes 10%.

Veidi vähem suurenes müük enamikul tegevusaladel. Vaid tekstiiltoodete, rõivaste, jalatsite ja nahktoodete kauplustes ning apteekides ja kosmeetikakauplustes oli jaemüük väiksem kui eelmise aasta veebruaris.

Käibe kasv oli suurim majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjali kauplustes ning spetsialiseerimata tööstuskaupade kauplustes. Neis kauplustes suurenes jaemüük vastavalt 26% ja 24%.

Eelmise aasta sama kuuga võrreldes hakkas jaekaubandusettevõtete jaemüük kasvama 2010. aasta septembris, kasv jätkus oktoobris, novembris ja detsembris. Tänavu jaanuaris jaemüük langes veidi, kuid veebruaris pöördus taas tõusule.

Jaemüük toidukaupade kauplustes vähenes eelmise aasta veebruariga võrreldes 3%, peamiselt mõjutas seda veebruaris veelgi kiirenenud toidukaupade hinnatõus.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 2%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 2%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli 2011. aasta veebruaris 317 miljonit eurot (ligi 5 miljardit krooni), millest kaupade jaemüük andis 82%. 2010. aasta veebruariga võrreldes suurenes müügitulu jooksevhindades 8%, eelmise kuuga võrreldes aga vähenes 1%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara