Hinnavaatlus märtsis: toidukaupade hinnad valdavalt tõusnud

Võrreldes eelmise aasta märtsiga on sel aastal nii mõnegi kaubagrupi puhul on täheldada hinnatõusu, peamiselt puudutab see toidukaupasid.

Märtsis vaadeldi tarbijakaitseameti poolt hindasid Tallinnas, Tartus, Viljandis, Jõhvis ja Kuressaares. Näiteks jahu (Tartu Veski 2kg ) keskmine hind on võrreldes eelmise aasta keskmise hinnaga tõusnud 24,5%. Odavaimalt sai nimetatud jahu osta Lasnamäe Maksimarketist ja  Viljandi Tarbijate Ühistu Maksimarketist, kus see maksis käesoleva aasta märtsis 0.89 €.

Kirde saia hind on stabiliseerunud, makstes pea kõikides kauplustes 0.44€, kuid soodsaima hinnaga (0.43€) müüb seda Viljandi TÜ Maksimarket.

Odavaim pastöriseeritud 2,5% kilepiim on kauplustes müügil keskmise hinnaga 0.56 €. Võrreldes eelmise aasta märtsiga on hinnamuutus 32,33%.  Odavaim piim oli märtsis müügil Tallinnas Silikaadi Säästumarketis, makstes 0.38 € ning kalleim Maxima X kauplustes Tallinnas, Tartus ja Jõhvis, hinnaga 0.63€

Samas soodsaimad kanamunad (M10 munad) on aga eelmise aasta märtsi hindadega võrreldes odavnenud.

Odavaima suhkru kilohind on aastaga tõusnud 32%.  Kui eelmisel aastal oli keskmine hind 0,72€, siis käesoleva aasta märtsis oli keskmine hind 0,95€. Soodsaima hinnaga suhkur oli käesoleval kuul müügil Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi Maksima X-s ning Tallinnas Lasnamäe Prismas, hinnaga 0,84€. Kõrgeima hinnaga suhkur - 1,19€ - oli müügil Selverites.

Rakvere Koduse hakkliha 1kg keskmine hind on kaupluseti küllaltki erinev, jäädes hinnavahemikku 2,48 kuni 4,30€. Kõige kallimalt müüs märtsis hakkliha Mustakivi Hyper Rimi Tallinnas, kus küsiti 1 kg eest 4,30 €. Odavaim pakkuja oli Tallinna Maxima X, kus koduse hakkliha kilohinnaks 2,48 €.

Kõige drastilisemalt on muutunud köögiviljade hinnad. Kui 2010. aastal oli pesemata kartuli keskmine hind 0.27€, siis märtsis 2011 on kartuli 1kg müügihind hind juba 0,51€. Värske tomat on seevastu odavnenud 11,2%, makstes selle aasta märtsis keskmiselt 1,47€.

Kallinenud on aga odav poola õun, millel oli eelmisel aastal keskmine hind 0,47€, sel aastal juba 0,80€.

Tarbijakaitseamet võrdles ka käsimüügis olevate ravimite hindasid Tallinnas, Tartus, Viljandis, Jõhvis ja Kuressaares kokku kümnes apteegis. Eelmise kuuga võrreldes on märgata mõningast hinnatõusu. Kui Ibumetin 400 mg 10tk maksis veebruaris 1,45 €, siis märtsis oli hinnatõus 16,9% ja maksumuseks keskmiselt 1,69€. Soodsaimalt oli võimalik Ibumetini soetada Kuressaare perearstikeskusest hinnaga1,41€.

19% on tõusnud Xymelin ninatilkade hind 0,5mg 10ml, mille märtsikuu hind on keskmiselt 2,13€. Samuti on suurema hinnatõusu läbi teinud Coldrex HotRem (sidruni) 10tk kmpl, makstes märtsis keskmiselt 5,75€  ja Theraflu ND 1000mg 10tk, mis maksis märtsis 5,94€.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara