Soomlaste tarbimine Eestis kasvas veelgi

Soome turistide raha voog Eestisse kasvas möödunud aastal võrreldes eelmise aastaga, kirjutab Helsinkin Sanomat. Soomlased jätsid Eestisse 390 miljonit eurot, mis on 11 protsenti rohkem kui aasta varem.

Soomlaste peamine põhjus Eestisse reisimiseks on hinnatase, selgub kaubanduse liidu küsitlusele antud vastustest. Soomlased kasutavad Eestis usinalt erinevaid teenuseid. Restoranide, kohvikute ja hotellide järel kõige rohkem raha voolas kuurortidesse. Spaasid külastas umbes üks kolmandik kõigist Eestis käinud soomlastest. Ka juuksurid ja apteegid said soomlaste huvi osaliseks.

Endiselt on soomlaste lemmikuks Eestis alkohol. 86 protsenti ostis eelmisel aastal kaasa alkoholi. Võrreldes eelmise aastaga suurendasid oluliselt viina importi Soome eelkõige lastega pered. Ka rõivaste import suurenes võrreldes eelmise aastaga.

Soomlaste pagasis leidub endiselt ka maiustusi, toitu, tubakat ja ravimeid. Toiduaineid siiski toodi mõnevõrra vähem kui eelmisel aastal.

Küsimustikule vastanud soomlased kavatsevad ka tulevikus Eestisse reisida. Soomlased on samas seisukohal, et Eesti ühinemine euroalaga ei mõjuta tulevasi reise.

Veerand reisijatest kavatseb suurendada tarbimist Eestis, kui hinnad Soomes tõusevad. Viiendik kavatseb viia Soome üha rohkem alkoholi, kui alkoholi hind Soomes tõuseb.

Kaubanduse liidu küsimustikule vastas märtsis 2140 täisealist soomlast .

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara