Kaasmaalase vitsad õpetavad välisturul

Eesti ettevõtjad kogunevad olulistel eksporditurgudel kogemuste ja teadmiste jagamiseks kaubanduskoja või äriklubi mütsi alla, kirjutab tänane Äripäev.

Kodade-klubide saamislugu on enamasti päris sarnane: ettevõtjad, kes on läbi saatkonna või kohaliku EASi esinduse tihedamalt suhtlema hakanud, on nende kahe abil või iseseisvalt loonud oma organisatsiooni.

Arvatavasti kõige suurem ärihuviga eestlasi ühendav klubi on Londoni Gild, kuhu peale ettevõtjate, pankurite, konsultantide jms inimeste kuulub ka õpetajaid, akadeemikuid ja kultuuritöötajaid. Gildi meililistis on ligi 700 huvilist, igakuistel üritustel käib neid sadakond.

Gildi üks eestvedajatest Anneli Kimber ütleb, et idee luua Eesti Gild Londonis sündis saatkonna, EASi ning paari aktiivse kohaliku eestlase ühiselt tunnetatud vajadusest leida üles teised Londonis elavad ja töötavad eestlased.

„Nii saatkonna kui EASi kogemus näitas, et väga sageli on uute tulijate-ettevõtjate küsimused sarnased ning kes oskaks neile paremini vastata, kui ise kõik need asjad läbi teinud kaasmaalane,“ ütleb Kimber. „Nii sai tehtud otsus luua uus võrgustik ja organisatsioon, mis võimaldaks kõigil Londonis elavatel ja töötavatel eestlastel kord kuus omavahel kokku saada.“

Millistest organisatsioonidest saab nõu ja ekspordiabi Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Saksamaal, saad lugeda pikemalt tänasest Äripäeva paberlehest lehte tellides või SMS-päevapiletiga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara