Rimi: tarbija maksab hinnakülmutamise teiste hindadega kinni

Poekett saab hinnatõusu ainult ajutiselt enda kanda võtta, pikas perspektiivis tuleb valitud toodete staatilised hinnad kompenseerida teiste kaupade hinnatõusuga, kuna kauplusekett on siiski kasumit taotlev ettevõte, märkis Rimi ja Säästumarketi turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Lilleoja.

Kuigi Rimi peab Prisma initsiatiivi hinnatõusu vastu astuda tervitatavaks, ei avalda tegelikkuses 20 toote hinna külmutamine mõju üleüldisele hinnatõusule. "Jaekett ei saa kaasa rääkida kliimamuutustest ja katastroofidest tingitud hinnatõusudele," ütles Lilleoja. "Viimase aja hinnatõusud on pärit toorainehinnatõusudest maailmaturul."

Jaekett saab Lilleoja sõnul ajutiselt teatud hindade tõusu pidurdamise oma kanda võtta, aga pikas perspektiivis see kahjuks suuremat mõju ei avalda. "Ühtlasi, arvestades, et tegu on siiski kasumit taotleva ettevõttega, siis võib spekuleerida, et staatilised soodushinnad valitud toodetele kompenseeritakse teiste kaupade hinnatõusu arvel. Sellisel juhul maksab lõpuks ikka tarbija selle hinnavahe kinni," märkis ta.

Säästumarket võtab hindade kujundamisel arvesse ka Prisma külmutatud tootehindu, kuivõrd

on kliendile lubanud hinnaliider olla.

Lilleoja sõnul kehtib sama ka Rimi kaupluste puhul, kus hinnastrateegia aluseks on selgelt ka konkurentide tegevus. "Ühtlasi säilib meil võimalus pakkuda Prisma poolt külmutatud samu põhitooteid veelgi soodsamalt regulaarselt toimuvate allahindluskampaaniate perioodil, mil keskmine hinne nimetatud toodetel võib olla veelgi soodsam," märkis Lilleoja.

Seoses Eestis toimunud kiire hinnatõusuga otsustas Prisma Peremarket enam kui 20 põhitoote hinnad aasta lõpuni külmutada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara