Mart Relve: pikki plaane riskantne kirja panna

Kaupmees & Ko ASi juhatuse esimehe Mart Relve sõnul võib möödunud aastaga rahule jääda, sest majanduskeskkond hakkas paranema, kuid praegu on ikkagi veel riskantne väga pikki plaane teha.

„Midagi erakordset ei toimunud, aga saime omadega hakkama ja käive kasvas veidi,“ lausus juhatuse esimees.

Relve sõnul on hea see, et kogu majanduskeskkond hakkas mullu paranema. „Selle kaudu hakkasid ka meie klientide ärid paranema,“ lausus ta. Selle aasta esimeses kvartalis on ettevõte oma plaanides püsinud. „Võrreldes eelmise aastaga on näha normaalset kasvu,“ sõnas Relve.

Kaupmees & Ko on sellel aastal võitnud endale ka uusi kliente. Viimaseid nimetas Relve ka selle aasta edu põhjuseks. „Loomulikult, kui inimestel läheb paremini, siis inimesed tahavad rohkem väljas süüa või osta väiketööstuste tooteid ja just neid meie suuresti ka varustame,“ selgitas Relve.

Relve loodab, et ettevõtte käive kasvab aasta lõpuni. „Ma usun, et Eestis väga pikki plaane keegi paberile kirja ei pane, sest see on veel riskantne. Usume, et majandus jätkab kasvamist ja ka meil läheb natukene paremini,“ sõnas Relve.

Kaupmees & Ko põhitegevuseks on toidu- ja esmatarbekaupade hulgimüük. Kaupmees & Ko ASi müügitulu 2010.aastal oli 960 546 000 krooni ja 2009. aastal 974 556 000 krooni. Kasum mullu oli 36 549 000 krooni ning 2009. aastal 28 207 000. Kasum kasvas ligi 30%.

Äripäev küsib suurimatelt firmadelt, kuidas on neil eelmine aasta läinud, kuidas on selle aasta esimene kvartal möödunud ning millised on selle aasta eesmärgid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara