Putin vilistab WTO nõudele lasta riiki ELi köögivilja

Ehkki Venemaa peaminister Vladimir Putin lubas kontrollida ELi köögivilja impordikeelu seaduslikkust, mingeid kiireid muudatusi tema sõnul oodata ei tasu.

Putin ütles, et Venemaa inimesi ei hakata kellegi meeleheaks mürgitama, vahendas Lenta uudisteagentuuri RIA Novosti.

Venemaa sanitaarjärelevalve keelas 2. juunil kõigu ELis kasvatatud köögiviljade sisseveo ja käitlemise, mille peale Euroopa Komisjon viivitamatut keelu tühistamist nõudis.

Venemaa kõrgeim sanitaararst Gennadi Oništšenko teatas seepeale, et eurooplaste käitumine, mis võimaldab kõhutõve epideemilist levikut, on ebaprofessionaalne ning vastutustundetu.

ELi võimude peamiseks argumendiks on, et Venemaa impordikeelud lähevad vastuollu WTO nõudmistega, kuhu Venemaa astuda soovib.

Oništšenko on varem öelnud, et Venemaa võib oma koogivilja impordi keelu ümber vaadata vaid siis, kui EL ja Saksamaa annavad kogu maailmale selgitust, mis neil toimub.

"Me ootame, et meie partnerid nimetaksid kasvõi ainult selle nakkuse allika," ütles Putin 3. juunil sanitaarametnike käitumist õigustades.

Algul oletati, et Euroopas vähemalt 17 inimese surma põhjustanud nakkus levis Hispaania päritolu kurkidega. Viimastel andmetel põhjustas soolenakkuse seni tundmatu mikroob.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara