Ministeerium: Venemaa saab tuleval aastal WTO liikmeks

Venemaa pääseb peale pikki läbirääkimisi tuleval aastal tõenäoliselt Maailma kaubandusorganisatsiooni WTO liikmeks, rääkis välisministeeriumi III poliitikaosakonna peadirektor Märt Volmer.

"Tõenäoliselt järgmiseks aastaks on Venemaa WTO liige, mis mitmed kitsaskohad Eesti jaoks ka lahendab," lausus Volmer tänasel Eesti Tööandjate Keskliidu Venemaa-teemalisel seminaril.

Eesti on Venemaaga läbi rääkides jõudnud kõige lähemale vastastikkuse pensionide maksmise kokkuleppe sõlmimisele. Piiri-, transpordi- ja kaubandusküsimuste arutamine aga ei edene.

Businesseurope Vene võrgustiku esimees Timo Laukanen ütles seminaril, et Vemaa majandus vajab moderniseerimist ja diversifitseerimist ehk arendamist ka teistes valdkondades kui senised strateegilised majandusharud.

Euroopa firmadele tekitab muret Venemaa 4,1-line majanduskasv ja 9,5%-line inflatsioon, rääkis Laukanen. Samas on Euroopa firmadele väga ahvatlev Venemaale ja seal äri teha. Kaubandus- ja investeerimisbarjääride kasv Venemaal on peatunud. See tähendab, et viimastel kuudel pole läinud hullemaks, täpsustas Laukanen.

Venemaa suursaadik Eestis Juri Merzljakovi sõnul sujuks Eesti majandus- ja muud suhted Venemaaga paremini, kui lahendataks piiriküsimused.

Transiidiärimees Endel Sifi hinnangul Eesti ja Venemaa suhete parandamiseks mingit võluvitsa pole, kuid lähtuda tuleks eelkõige vastastikusest majanduslikust huvist ning kasulikkusest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara