Svensky Kaubandus teenis 2010. aastal kopsaka kasumi

Hulgikaubandusfirma Svensky Kaubandus müüs möödunud aastal 330,6 miljoni krooni eest, mille juures tekkis ettevõttele 9,8 miljoni kroonine kasum.

2009. aastal oli käibeks 358,7 miljonit ja kahjumiks 5,4 miljonit krooni.

Majandusaruades kirjutas ettevõtte juht Sven Voites, et Svensky Kaubandusel on alates 2006. aastast pooleli kohtuvaidlus üleliigsete laovarude trahvi tagasisaamiseks, mis Svensky puhul ulatub rohkem kui 400 000 kroonini. Seejuures jätkab Svensky kohtuvaidlust ka ASi Baltazar Tradingu eest, mis maksis laotrahvidena ligi 4 miljonit krooni.

2010. aasta oli kulude kokkuhoiu aasta, jätkas Voites. Teiseks oluliseks eesmärgiks oli laenukohustusi vähendada korrastada suhteid pankadega. Laenukoormus vähenes ligi 13 miljoni krooni võrra.

2010. aasta lõpus ostis Kraft Foods Cadbury ja otsustas kõik Svensky vahendatavad Cadbury tooted koondada ühe edasimüüja kätte, millega väheneb Svensky käive ligi 13 miljoni krooni võrra. Svensky portfellist lahkus ka Kimberly Clark, mille kaubamärgid Kleenex, Veltie, Huggies jt tõid hulgikaupmehele 2010. aastal sisse pisut üle 35 miljoni krooni.

Möödunud aasta jooksul müüs Svensky 51% oma osalusest Läti tütarettevõttes SIA Svensky. Allesjäänud osalus moodustab 29%. SIA Svensky alustas aktiivset müügitegevust 2011. aasta aprillis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara