Humanast käis mullu läbi üle 100 miljoni krooni

Kasutatud riietega kaupleva Humana Sorteerimiskeskuse käive oli 2010. aastal 103,3 miljonit krooni ehk üle 14 miljoni krooni tunamullusest rohkem.

2009. aastal müüs Humana kaupu 89,2 miljoni krooni eest. Nii 2009 kui ka 2010 oli ettevõte korralikus kasumis, teenides vastavalt 5,1 ja 6,7 miljonit krooni.

Uusi poode juurde ei tehtud, kuid 2010. aastal vaatas Humana aktiivselt uute võimalike rendipindade järele. Aasta lõpu seisuga oli Humanal 15 kauplust, millest 11 asus Tallinnas, kaks Tartus ja kaks Pärnus.

Vanad tootmisruumid jäid ajale jalgu ja seetõttu koliti sorteerimiskeskus ja Humana kontor Saku valda Tänassilma külla. 2010. aasta augustis sõlmitud üürileping lubab tootmismahte kahekordistada ning kohe alustatigi laienemistöödega, seisab majandusaruandes.

2010. aastal sorteeris Humana 5755879 kg kasutatud riideid, mida oli 16,5% rohkem kui tunamullu. Eestist koguti 192803 kg ehk varasemast 20,8% rohkem kasutatud riideid, ülejäänu imporditi teistest ELi riikidest, Norrast ja USAst. Eestis müüdi Humana poodides 764939 kg sorteeritud riideid ehk 13,2% kogutoodangust. 21,5% riietest läks arenguabima Aafrikasse, 55% sorteeritud kaubast müüdi aga põhiliselt Venemaale, Lätti ja Leetu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara