Amet soovitab hindu kahes vääringus edasi näidata

Täna lõppeb aasta kestnud periood, mil ettevõtjatel oli kohustus näidata paralleelselt hindasid kahes vääringus.

Alates homsest ei ole enam ettevõtjatel kohustust näidata kaupluses müügil olevatel toodetel paralleelselt hindasid kahes vääringus. Samuti lõpetab tarbijakaitseamet kahes vääringus hindade järelevalve.

"Vaatamata sellele, et seaduslikku kohustust ei ole enam näidata hindasid kahes vääringus, on selle näitamine tervitatav ja näitab üles heade kliendisuhete hoidmise olulisust ettevõtjate poolt. Eriti oluline on see selliste toodete ja teenuste puhul, mida soetatakse suhteliselt harva ja milliste hindadega tarbijad veel ei ole suutnud harjuda,“ ütles tarbijakaitseameti peadirektori Andres Sooniste.

01.07.2010 - 30.06.2011 kontrollis tarbijakaitseamet 6798 ettevõtet. Kui esimesel kuul oli rikkumistega ettevõtetteid 47% ning rikkumiste osakaal langes iga kuu, langedes kuni 7%-ni. Seega on olukord järkjärgult paranenud. Keskmiseks rikkumiste protsendiks läbi aastase kontrollperioodi oli 19,5.

Kõikidest kontrollidest moodustasid 40% tööstuskaupade kauplused, 19% supermarketid, 13% toidukaupade kauplused, 11% toitlustusettevõtted, 8% väikepoed ja kioskid, 7% teenindusettevõtted, 2% internetikauplused. Kõige rohkem eksimusi on avastatud tööstuskaupade kauplustes (30%), millele järgnesid toitlustusettevõtted, toidukaupade kauplused, väikepoed ja kioskid, supermarketid, muud teenindusettevõtted ning e-kauplused.

Kui kontrollimisperioodi alguses oli kõige suuremaks probleemiks eurohinna puudumine, siis hiljem leiti enim puudusi ümardamisreeglitest mitte kinni pidamise osas. Kolmandal ja neljandal kohal on eurohindade osaline puudumine ning vale kursi kasutamine. Suuremad kaubandus- ning teenindusettevõtted on olnud nõuete täitmisel korrektsemad võrreldes väiksemate ettevõtetega. Trahve on määratud kokku 13 531,03 eurot.

Tarbijakaitseameti infotelefonile 1330 helistati erinevate eurohindade avaldamist puudutavate küsimustega 1045 korral. Kirjalikke järelepärimisi esitati 414 ning tarbijate vastuvõttu pöörduti 70 korral. Kokku nõustati tarbijaid ja ettevõtjaid 1529 korral.  

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara