Eksporditoetust saavad hakata taotlema ka jaemüüjad

Võimaluse eksporditoetust taotleda saavad ka jaemüügifirmad, kellel seni see võimalus puudus.

Varem võisid kaubandusega tegelevatest ettevõtetest eksporditoetust saada vaid need hulgimüügifirmad, mis eksportisid tooteid, mille oli valmistanud Eesti äriregistris registreeritud firma. Jaemüügiettevõtetel toetuse saamise võimalust ei olnud.

Edaspidi saavad eksporditoetust taotleda nii hulgi- kui ka jaemüügifirmad, kui eksporditavale tootele või teenusele on Eestis oluliselt lisandväärtust antud. Näitena potentsiaalsest toetuse taotlejatest võiks tuua Eestis tegutsevad internetikaubamajad, kes vahendavad välisriikides paiknevatele jaeostjatele Eesti ettevõtetes valmistatud toodangut.

Majandusministri määrus muudatuste kohta jõustub pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Ekspordi arendamise toetuse eelarve on kokku 9,2 miljonit eurot. Tänaseks on toetust saanud 80 projekti kogusummas 5,02 miljonit eurot.

Ekspordi arendamise toetust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF). Taotlusi võtab vastu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara