ETK ehitab poode juurde

ETK Grupp avab sel sügisel uued Konsumi poed Otepääl ja Võhmas ning laiendab Paide Konsumit ja Viljandi Maksimarketit. ETK II kvartali käive kasvas aastatagusega võrreldes 11,6% 102,6 miljoni euroni.

ETK Grupi suurimat käivet näitas 48,4 miljoni euroga Konsumi kauplusekett, mille rahavoog kasvas mullusega võrreldes 17,6%. Tänavu II kvartalis avas ETK uued Konsumid Muhumaal Liival ning Tallinnas Virbi tänavas ja Akadeemia teel, teatas ETK turundusdirektor Monika Heinrand.

Uute poodide ehitamine ja olemasolevate laiendamine jätkub ka lähitulevikus, kinnitas Heinrand. Sügisel avatakse uued Konsumi poed Otepääl ja Võhmas ning peale selle laiendatakse ka Paide Konsumit ja Viljandi Maksimarketit.

Lisaks Konsumi oluliselt paranenud tulemustele kasvas II kvartalis A ja O keti netokäive (23,2 miljoni euroni ehk 11%) ning ka Maksimarketite käive paisus ligi 6% 14,7 miljoni euroni.
Kokku kuulus II kvartali seisuga ETK Gruppi 68 Konsumi, 162 A ja O ning 7 Maksimarketi poodi.
Kuigi ETK Grupp on tänavu kasvanud kiiremini kui toidu- ja esmatarbekauba turg tervikuna, ei söanda Heinrand öelda, kas neil on õnnestunud kliente teistelt poekettidelt üle lüüa. „Kuna kõigi suuremate toidu- ja esmatarbekauba jaekaubanduskettide poolt II kvartali andmeid avaldatud ei ole, siis kahjuks täpsemalt kommenteerida hetkel võimalik ei ole,” nentis ta.
Samuti ei taha Heinrand rääkida ETK kasumist/kahjumist, öeldes vaid, et selle avaldavad nad majandusaasta lõpus.
II kvartalis hankis ligi 6500 inimest endale ETK Säästukaardi, kasvatades kliendikaardiomanike arvu 338 400ni.
ETK Grupi poolaastakäive oli tänavu üle 185 miljoni euro. Toidu- ja esmatarbekaupade kauplusekettide osakaal käibes jagunes järgmiselt: Konsum 47%, A ja O 22%, Maksimarket 15% ning muud poed 16%.
ETK 2010. aasta netokäive oli ligi 360 miljonit eurot. Gruppi kuulub 19 tarbijateühistut üle Eesti kokku 366 müügiüksusega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara