PTA Grupp taotleb pankrotti

Sel nädalal võttis Harju maakohus menetlusse rõivakaubanduskontsern AS PTA Grupi esitatud pankrotiavalduse.

Ettevõtte ajutiseks pankrotihalduriks määrati advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat ja partner Urmas Ustav, kellelt eile kommentaari saada ei õnnestunud, kuna ta viibis puhkusel.

Pankrotiavalduse läbivaatamise kuupäevaks määras kohus 5. septembri 2011. PTA Grupil on keelatud ajutise pankrotihalduri nõusolekuta kogu oma vara käsutamine.

PTA Grupi juhatuse liiget ja ühte omanikku Peeter Larinit ei õnnestunud Äripäeval samuti eile kommentaariks kätte saada. Seega jäigi lahtiseks, mis on põhjused pankrotiavalduse esitamiseks ning kui palju töötas firmas inimesi ja kas tänaseks on nad kõik koondatud või mitte.

Äripäevale vihjati mõne aja eest, et PTA Gruppi püütakse saneerida. Kahjuks jäi väide kinnitamata ja ümber lükkamata, kuna ka siis olnud võimalik Peeter Lariniga ühendust saada.

Tänase kuupäeva seisuga on Krediidiinfo andmetel PTA Grupi maksuvõlg 271 511 eurot ning sellele lisandub intressivõlg 14 007 eurot. Aprillis kirjutas Äripäev samuti PTA Grupi maksuvõlast ja sellest, et ettevõte on Julianus Inkasso võlglaste nimekirjas. Praegu ütleb Julianuse koduleht, et nõudeid PTA Grupi vastu ei leitud.

PTA peamiseks tegevusalaks oli naisterõivaste disain, tootmine ja turustamine ning õmbluse allhanke teenuse osutamine. Ettevõttel on esitamata 2010. aasta majandusaasta aruanne, kuid 2009. aasta aruande seisuga kuulusid PTA Gruppi viis 100%-lise osalusega tütarettevõtet: AS Klementi, SIA Vision, UAB PTA Prekyba, TOV PTA Ukraine ja Klementi Trading OY.

PTA kahjum oli 2009. aastal 16,39 miljonit krooni (2008. aastal oli kahjum 7,8 miljonit krooni).

PTA Grupi omanik on läbi PTA Holdingu 55% ulatuses Peeter Larin.

2009. aastal müüs AS Silvano Fashion Group kõik enda omanduses olevad PTA Grupi aktsiad Larini PTA Holdingule umbes 1 miljoni eurot eest. Pool ostuhinnast tasuti kohe mõnede Silvano kohustuste ülevõtmisega, teine pool tuli maksta hiljemalt 31. detsembriks 2011. Ostuhinna kohustuse tagamiseks panditi Silvano kasuks kõik PTA aktsiad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara