Amet: 21% kontrollitud väärismetallidest ei vastanud nõuetele

Tarbijakaitseamet kontrollis väärismetalltoodete märgistust ja müüginõuetest kinnipidamist 58 korral. Rikkumisi avastati 12 ettevõttes.

Rikkumiste suhtes on läbi viidud nii väärteomenetlusi kui ka haldusmenetlusi. Praeguseks ajaks on suurem osa puudusi kõrvaldatud, teatas amet.

Väärismetalltoodete seaduses sätestatud nõuete rikkumise eest nähakse ette rahatrahv füüsilisele isikule kuni 300 trahviühikut ja juriidilisele isikule kuni 3200 eurot

Väärismetalltoodete seaduse alusel peavad kõik müügiks pakutavad väärismetalltooted omama kohustuslike märgistena proovimärgist ja nimemärgist (märk, mis näitab, milline valmistaja või sissevedaja on vastutav väärismetalltoote nõuetele vastavuse eest. See võib olla täht, täheühend või märk ja see peab olema kantud nimemärgiste riiklikusse registrisse). Samuti ei tohi proovimärgisel näidatud proov olla madalam standardproovist ja lubatud ei ole müügiks pakkuda väärismetalltoodet, mis on pinnatud nikliga.

Väärismetalltoodetel oleva märgistuse kontrollimiseks võttis tarbijakaitseamet testimiseks kokku 23 väärismetalltoodet. Testimine viidi läbi AS Metrosert katselaboris Eesti Proovikojas.

Kontrolli tulemusel selgus, et testimisele saadetud toodetest olid 2 alaproovilised ja 4 toodet olid pinnatud nikliga. Samuti selgus, et 52 tootel olid nime- või proovimärgised kantud valu käigus vormilt kopeerimisega, mis ei ole lubatud, kuna märgised tuleb tootele kanda mehaaniliselt või laseriga.

Kirjeldus oluliste rikkumistega toodetest:

B.U.D.A.Lifestyle OÜ kaupluses Buda (Endla 45 Tallinnas) olid müügil hõbesõrmus ja hõbekõrvarõngad, milledele olid kantud proovimärgised 925, tegelikult selgus ekspertiisiga, et standardi kohaselt oli toodete proov 830, seega olid mõlemad tooted alaproovilised.

OÜ Jemeralda Juveeliäris (Mahtra 1 Tallinnas) olid müügil hõbekäekett smaragdidega, hõbekäekett rubiinidega ja hõbekäekett diopsiididega, mis kõik olid pinnatud nikliga.

Ti-Diamonds OÜ kaupluses (Mustakivi tee 13 Tallinnas) olid müügil hõbekõrvarõngad ametüstiga, mis samuti olid pinnatud nikliga.

Tarbijakaitseamet jätkab väärismetalltoodetel oleva märgistuse kontrollimist ja testimist ka edaspidi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara