PTA Grupi kiire hääbumine

Täna Harju maakohtus toimunud PTA Grupi pankrotiprotsessi esimesel ja viimasel istungil pandi paika võlausaldajate üldkoosoleku aeg ning kohus teatas, et kuulutab firma pankrotiotsuse välja homme pealelõunal.

Kohtus PTA Gruppi esindanud suuromanik ja juhatuse liige Peeter Larin selgitas, et vaatamata sellele, et ettevõtet saneerida üritati, tuli ikkagi lõpuks tõdeda, et see ei õnnestu ning anda sisse pankrotiavaldus. Ta kinnitas tänasel istungil, et jääb pankrotiavalduse juurde.

Larini sõnul on ettevõttel 103 võlausaldajat ja ilmselgelt kõikide nõuete rahuldamiseks neil vahendeid ei jätku.

PTA Grupi endine saneerija ja praegune ajutine pankrotihaldur Urmas Ustav ütles kohtule, et PTA Grupp on püsivalt maksejõuetu. Tema sõnul on ettevõttel 844 000 eurot väärtuses varasid ning 2,9 miljoni euro väärtuses kohustusi. Kohustuste kogusumma ei ole lõplik.

„Saneerimisnõustajana on mul olnud võimalik kriitiliselt seda protsessi jälgida ja ka selle sees olla. Iseenesest kurb, et nõnda on läinud,“ rääkis kohtule Ustav ning jätkas: „oluline on see, et see on üks mitte väga paljudest olukordadest, kus ettevõtja on adekvaatselt käitunud. Võiks ju püüda võlausaldajaid lollitada ja saneerimisega edasi minna.“ Ustavi sõnul PTA aga nn lollitamise teed läinud ei ole. 

Äripäev kirjutas augusti keskel, et PTA töötajad, kes veel Larini poepinnal tegutsevad, kurdavad mehe napisõnalisuse üle. Nad otsivad juba uusi töökohti, kuid veavad ettevõttes lõpuni välja lootuses siiski palgaraha kätte saada.

Larini sõnul töötab PTA Grupil täna üks, kontori kõrval asuv vabrikupood ning ülejäänud töötajad on koondatud. Kõikideks hüvitisteks ettevõttel raha pole, kuid koondatavatele on ette nähtud ka riigipoolne hüvitis.

Harju maakohus kuulutab PTA Grupi pankroti välja homme, 6. septembri pealelõunal ning esimene võlausaldajate üldkoosolek toimub 20. septembril kell 10 Harju maakohtus.

Vaata ka Äripäeva videot, kus Peeter Larin räägib mis PTA Grupiga juhtus ja miks see nii juhtus.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara