LHV: Baltika kõrghooaja ootuses

LHV analüütikud Kristo Oidermaa ja Shana Vida Gavron määrasid Baltika aktsia õigalaseks väärtuse vahemikuks 0,70-0,80 eurot ning andsid aktsiale neutraalse ehk hoia-soovituse.

„Hiljutise eduka aktsiaemissiooni (4,3 miljonit aktsiat hinnaga 0,70 eurot) järgselt oleme üle vaadanud Baltika finantsprognoosid, et võtta arvesse nii uut likviidsussüsti kui ka viimaseid majandustulemusi,“ kirjutasid analüütikud. „Baltika juhtkond on seadnud eesmärgiks teine poolasta kasumlikult lõpetada. Usume, et selline eesmärk võib olla saavutatav, kuid oleme siiski võtnud konservatiivsema vaate ning prognoosime teiseks poolaastaks puhaskasumi piirmaile jõudmist.“

Kõrgeid eesmärke toetab eelkõige sesoonselt tugev neljas kvartal, kus müüginäitajad ning kasumimarginaalid on keskmisest kõrgemad. Seega ootame, et Baltika suudab üle kolme aasta taaskord neljandas kvartalis kasumit näidata, kuid kolmandas kvartalis on Baltika meie hinnangul veel kahjumis.

Prognoosime majandustulemuste jätkuvat paranemist ka 2012. aastaks ning ootame, et ettevõte jõuab kogu aasta kokkuvõttes kasumiläve lähedale. Baltika peamiseks eesmärgiks peaks olema eelkõige jätkuv kulubaasi kontroll. Kuna finantspositsioon ning jooksvad tegevusnäitajad ei ole veel piisavalt tugevad, siis on Baltika haavatav ka võimalikule majanduskeskkonna jahenemisele, mille globaalsed tegurid kaasa võivad tuua. Me ei ole muutnud oma vaadet Baltika 2014. aasta eesmärkide osas, milleks oli 9%-line aastane käibekasv ning perioodi lõpuks saavutatav 14,7%-line EBITDA marginaal. Usume jätkuvalt, et pikaajaline käibekasv on saavutatav, kuid kasumlikkuse eesmärk on liiga kõrge.

Usume, et rahavoogude juhtimine saab keeruline olema ka 2012-2013. aastatel, millal tuleb märgatavalt rohkem raha panna käibekapitali alla, kui Baltika soovib saavutada ligi 10%-lise käibekasvu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara