Leis: stressis inimesed söövad magusat

Big Maci indeksi kõrval võiks vaadata ka inimeste magusaisu, mis näitab kaudselt olukorda majanduses, ütles Premia Tallinna Külmhoone ASi juht Kuldar Leis.

"Kui on langus, siis magusatarbimine ei lange, vaid stressis inimesed hakkavad rohkem magusat sööma. Uuringud ütlevad, et vähemasti Ameerikas ja Soomes on see nii. Toiduainete tarbimine ei kuku kriisiga eriti ja pole ka nii, et kui tuleb tõus, hakatakse rohkem sööma. Meie oleme (prognoosimiseks - toim) vaadanud naaberriike, näiteks Lätit. Seal hakkas viimase kriisiga kisa palju varem peale ja jõudsime muudatused enne teisi ära teha. Praegu on huvitav, et nagu eelminegi aasta, on septembris järsk müügi langus. Varasematel aastatel pole sellist järsku langust olnud. Praegu küll pakuks, et ehkki igasugused statistikad ja numbrid näitavad, et Eestil läheb hästi, on olukord juba keeruline. Statistika ja muud numbrid on ajast maas, müük näitab, et enam ei lähe nii hästi," vastas Leis küsimusele, milliseid tavatud indikaatoreid on ta kasutanud majandustõusude ja -languste prognoosimiseks

See ei ole absoluutne tõde, et kui on raske, söövad inimesed rohkem jäätist, nentis ettevõtja. "Kriisi tulekul hakatakse vähem ostma eksklusiivseid tooteid ja ostetakse rohkem odavamat, näiteks pelmeene ja poolfabrikaate. Ma arvan, et praegu on palju seotud sellega, et foon on äraootav. Iseenesest on muidugi hea, et pole sellist buumiaegset meeleolu. Kriisist on palju õpitud, ei elata enam üle oma võimete ja osatakse rohkem kokku hoida," rääkis Leis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara