RIK hankis riigiasutustele üle 2200 uue arvuti

Valitsuse poolt tänavu riigi IT-valdkonna keskseks hankijaks nimetatud registrite ja infosüsteemide keskus (RIK) viis suvel läbi kaks riigihanget, millega liisitakse riigiasutustele enam kui 2200 uut arvutit kogusummas ligi miljon eurot.

Arvutid liisitakse rahandus-, põllumajandus-, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, riigikantseleile ning justiitsministeeriumile ja tema valitsemisala riigiasutustele eeldatavas kogusummas 960 000 eurot.

Justiitsminister Kristen Michali arvates tuleks raha kokkuhoidmiseks ning oskusteabe paremaks kasutamiseks kesksete hangetega kindlasti jätkata. 

"Kesksete hangete korraldamine aitab koondada oskusteavet ning hoida kokku arvestatava hulga raha, kuna suuremas koguses hankimine muudab tükihinna odavamaks. Seekordses arvutihankes ulatus see kokkuhoid veerandini makstavast tasust. Avaliku sektori asutustel on hoolimata sellest, kas eelarves on parajasti rohkem või vähem võimalusi, alati ülesanne maksumaksja rahasse säästlikult suhtuda. IT valdkonnas RIKi poolt keskselt korraldatud hanked on lootusi igati õigustamas ja hoiavad kulutusi kokku," märkis ta.

Registrite ja infosüsteemide keskuse direktori Mehis Sihvarti sõnul on positiivne, et riigiasutused korraldasid hanked ühe keskse hankija kaudu ning vähendasid seeläbi oluliselt oma kulutusi.

"Kesksete hangete läbi, mille kogused olid tavapärasest hankest kaks korda suuremad, hoiti arvutite liisimisel kohati kokku kuni 24% kuus makstavast tasust," lisas ta.

Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsleri Marek Helmi sõnul õnnestus RIKi korraldatud esimene keskne hange väga hästi. "See peaks 2012. aastal julgustama juba rohkemaid ministeeriume ja nende allasutusi RIKi kesksete hangetega liituma," avaldas ta lootust.

Kaheksa aastat suuremahulisi hankeid korraldanud RIK, kellest on saamas IT-hangete kompetentsikeskus, on juba alustanud järgmisel aastal keskselt korraldatavate riigihangete ettevalmistamisega ning hetkel täpsustatakse järgmiste aastate hangete ulatust.

Lisaks süle- ja lauaarvutite soetamisele on plaanis hakata keskselt hankima ka tüüptarkvara, servereid ning printereid.

RIK on justiitsministeeriumi haldusala asutus, mille eesmärgiks on luua integreeritud e-teenuseid pakkuv innovaatiline keskkond riigihaldus-, õigus- ja kriminaalpoliitika tõhusamaks toimimiseks. RIK haldab ja arendab mitmeid riigile ja kodanikule olulisi registreid ja infosüsteeme, mille hulgas on näiteks e-äriregister, e-notar ja e-kinnistusraamat ja mitmed õigusalased infosüsteemid.

RIK on Eesti suurim IT-le orienteeritud riigiasutus, kus töötab enam kui 160 inimest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara