Hankekeskkond MarkIT rihib 100 mln eurost aastakäivet

MarkIT tutvustas neljapäeval IT-toodete hankekeskkonna kasutajasõbralikuks muudetud versiooni M3, millega soovitakse lähema 5-6 aastaga saavutada 100 miljoni eurone aastakäive.

"Tänane uuendus annab markIT-le tipptasemel disaini ja kasutajaliidese," rääkis MarkIT Holdingu juht Andres Agasild KUMUsse kutsutud klientidele.

Praeguseks on MarkIT integreerunud kõigi Euroopa riikide suurimate hulgiladudega ja pakub reaalajas 225 000 toodet,. Iga päev tehakse andmebaasis hindadele ja laoseisule 2 miljonit uuendust, et pakkuda ostjaile värskeimat informatsiooni. Suurem osa infovahetusest MarkIT keskkonnas on automaatne.

MarkIT teenused on saadaval 23 riigis. Selline rahvusvaheline ulatus võimaldab pakkuda tsentraalset tellimust ja lokaalset tarnet, rääkis Agasild. IT-kaubad veetakse tellija näidatud aadressile juba järgmiseks tööpäevaks.

"See on väärtuspakkumine, mida vähesed ettevõtted kogu Euroopas saavad välja öelda," kommenteeris Agasild. "Järgmine ilus suur number on saada käibeks 100 miljonit eurot ja teha seda 100 inimesega."

Agasild ütles, et nende eesmärk on olla parim e-kommertsi ettevõte. MarkIT praeguste Euroopa konkurentide aastakäive on 500-700 miljonit eurot. "Me ei taha kasvada nii suureks, et muutuda ebaefektiivseks," sõnas Agasild. "Tahame saavutada samasuguse efektiivsuse kogu Euroopas, nagu meil on Eestis."

Praegu töötab MarkITis 60 inimest. Järgmiseks tööpäevaks toimetas MarkIT Eestis tellitud kaubad kohale juba 2003. aastal.

MarkIT Holding teenis 2010. aastal 429,5 miljoni kroonise käibe juures 0,5 miljonit krooni kasumit. 2009 oli konsolideeritud käibeks 302,8 miljonit ja kahjumiks 8,2 miljonit krooni.

MarkIT Holdingu tütarfirma MarkIT Eesti käive oli mullu 190,8 miljonit ja kasum 14,8 miljonit krooni. 2009. aastal oli käibeks 132,1 ja kasumiks 8,1 miljonit krooni.

MarkIT Holdingu omanikeks on Jaan Pillesaar (30,86%, läbi JPF Holdingu), Ambient Sound Investment (22,38%) ja 11 kaasomanikuga Stars En Prix (39,08%). 14,05% Stars En Prixist kuulub Andres Agasillale.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara