Maakohus: Juku Mänguasjakeskus pole maksejõuetu

Harju Maakohus jättis rahuldamata OÜ Da Vinci Invest avalduse Juku Mänguasjakeskuse omanikfirma Jukat Eesti OÜ pankroti väljakuulutamiseks.

Mänguasjakeskuse teatel leidis kohus, et Jukat Eesti pole maksejõuetu ning pankroti väljakuutamiseks puudus alus.

Jukat Eestit kohtus esindanud Ahti Kuuseväli advokaadibüroost Heta Biin & Pihlakas ütles, et vaidlus võlausaldaja Da Vinci Invest nõude üle tuleb lahendada väljaspool pankrotimenetlust. "Küsimus ei ole Jukat Eesti OÜ maksejõuetuses, mis peaks olema pankrotimenetluse aluseks, vaid ühe nõude osas kokkuleppele jõudmise raskuses," sõnas ta.

Harju maakohus jättis kõik menetlusega kaasnevad kulud Da Vinci Invest OÜ kanda. Jukat Eesti ärijuhi Merike Kaesveldi teatel jätkub nende igapäevane töö tõrgeteta.

"Jukat Eesti OÜ omanikevahetusega aprillis 2011 tulid välja nii mõnedki ebaselged võlanõuded ja -mahud. Kõik need olid saanud suveks lahenduse, välja arvatud Da Vinci Invest OÜ nõue. Nüüd on ka see menetlus lõpetatud ja me saame tegeleda Juku Mänguasjakeskuste tulevikuga," ütles Jukat Eesti OÜ juhatuse liige Tomas Palevicius.

"Kohtu otsusest tulenevalt on et Jukat Eesti OÜ-l on likviidsusprobleemid.
Tegemist on pikaajalise võlgnevusega. Meledetuletuseks ka seda, et meie kohtu poole pöördumise ajandiks oligi Jukat Eesti OÜ juhatuse liikme kiri, kus teatati, et "meie kaubad ja osakud on panditud pankadele ning raha meil ei ole. Kui soovite siis pöörduge kohtusse" ," märkis OÜ Da Vinci esindaja Andrus Braunbrück ja lisas, et vastavalt pankrotiseadusele ei saa ebaselgete nõuete puhul pankrotimenetlust algatada - seega kinnitab võlausaldaja veelkordselt et menetluses olnud võlad ei ole ebaselged - tegemist on lihtlabaselt pikemat aega (ca. 1,5 aastat) tasumata arvetega.

Jukat Eesti OÜ on Braunbrücki teatel kõik lepingud suuremate kauplemispindadele ümber vormistanud Kotryna OÜ nimele (kontrollimata andmetel ka väiksemad pinnad)." Nii kaubeldaksegi täna Kotryna OÜ poolt kasutatavatel pindadel selliselt, et müüjaks on Jukat Eesti OÜ. Olgu siinkohal öeldud, et samadele omanikele kuulub eri riikides mitmeid ettevõtteid ja kõik kaubavood käivad läbi Leedu ettevõtete - nii ei olegi ju eriti raske leedupoolse nö. partneri juurdehindlusega siin kaupa müüa ....ja sellest tuleneva raha välja viimisega viia Jukat Eesti OÜ vajalikul hetkel reaalsetesse makseraskustesse. Võlausaldaja hinnagul on tegemist vaid aja küsimusega milla selline aset leiab," märkis Da Vinci esindaja ja lisas, et  võlausaldaja ühesel arusaamal on tegemist pahatahtliku võlgnikuga, kes kasutab ära rahvusvahelise õiguskeskkonna nõrgemaid kohti palistades seda raamatupidamislikult kaheldavate võtetega.

Juku Mänguasjakeskuste ja Kaks Karu Beebimaailmate jaeketi omanikfirma Jukat Eesti OÜ on Eestis tegutsenud kümme aastat. Tänavu kevadel omandas ettevõtte Leedu firma Kotryna UAB, mis on Baltikumi suurim laste- ja beebikaupade edasimüüja nii jae- kui hulgikaubanduses. Ettevõttel on Baltimaades kokku 54 kauplust ning 500 töötajat.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara