ETK ja Priit Põldoja said valmis ühise pangakaardi

8. detsembrist käivitub ETK ja Priit Põldoja koostöös loodud pankadest sõltumatu kliendikaardi makselahendus, mille käibeks prognoosib kaubandusfirma sada miljonit eurot.

Uudses lahenduses ühendatakse kaartide väljastamine, Säästukaardi boonusprogramm, kaardimaksete vahendamine ning eraklientide finantseerimine. Siiani on jaekaupmehed ostnud oma kliendikaardiga seotud maksekaardi teenuse sisse pankadelt, kuid Säästukaart Plussiga teostatud kaardimakseid teenindab otse ETK Gruppi kuuluv ETK Finants.

ETK juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on ETK Grupp ehitanud üles oma kliendikaardiga seotud makselahenduse. Tema sõnul aitab uus boonusprogramm ning uuenenud Säästukaart pakkuda tarbijale senisest laiemat teenuste valikut ning muuta arveldamise mugavamaks. "Nüüdsest piisab ETK Grupi kauplustes oste tehes vaid ühest kaardist – Säästukaart Plussist," lisas Kusmin.

ETK Finantsi juhi Piret Pauluse sõnul on Säästukaart Plussi näol loodud alternatiiv pangakaartidele. "Sellega on võimalik maksta sooritatud ostu eest, koguda boonuspunkte, saada kaupadelt soodustusi, võtta kaupluse kassast välja sularaha ja soovi korral maksta suuremate ostude eest pikema aja jooksu," selgitas ta.

Hetkel on ETK-l Säästukaardi omanikke üle 345 000. Pauluse hinnangul võiks nendest umbes 80 000 inimest olla huvitatud ka uue finantsteenuse kasutamisest läbi Säästukaart Plussi püsikliendiprogrammi. Uue ning pankadest eraldiseisva kaardilahenduse käibeks prognoosib Paulus sada miljonit eurot.

Igale Säästukaart Pluss püsikliendikaardi omanikule määratakse limiit, mille ulatuses saab ta kaarti makseteks või sularaha väljavõtmiseks kasutada. Limiiti saab tagastada kas otsekorraldusega või siis kliendi enda poolt teostatava pangaülekandega. Llisaks saab kaarti kasutada ka ettemaksukaardina, mis aitab ETK klientidel kulusid kontrolli all hoida.

ETK Finants AS on ETK Grupi ja ASi COFI poolt asutatud ETK klientidele ja tarbijateühistute liikmetele erinevaid finantseerimisvõimalusi pakkuv ettevõte. ETK Finantsi eesmärk on pakkuda praegustele ja tulevastele ETK Grupi kaupluste klientidele ja Säästukaardi omanikele ning tarbijateühistute liikmetele uusi häid rakendusi finantsteenuste osas ning teha need teenused eestimaalastele paremini kättesaadavaks.

COFI AS on Priit Põldoja ja Jan Andersoo loodud uus finantseerimisvõimalusi pakkuv ettevõte. COFI eesmärk on aidata jaekaupmeestel pakkuda oma klientidele mugavaid makse- ja finantseerimislahendusi.

ETK on kohalikul kapitalil põhinev Eesti suurim toidu- ja esmatarbekaupade jaemüügigrupp, kuhu kuuluvad Maksimarketi, Konsumi ning A ja O kauplused kõikjal Eestis. Gruppi kuulub 19 tarbijateühistut üle Eesti, kokku 366 müügiüksusega. ETK Grupi 2010. aasta netokäive oli ligi 360 miljonit eurot. Gruppi kuulub 19 tarbijateühistut üle kogu Eesti, kokku 366 müügiüksusega. ETK püsikliendiprogrammiga Säästukaart on liitunud üle 345 000 inimese.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara