Tallinna Kaubamaja sõlmis Viru keskusega üürilepingu

Tallinna Kaubamaja sõlmis täna Viru keskusega üürilepingu aastani 2021, teatas ettevõte börsile.

Tallinna  Kaubamaja AS on Viru Keskuse pikaajaline ja suurim üürnik aastast 2002.

Tallinna Kaubamaja kontserni Kaubamajade segmendi käsutuses on sellest ajast ligikaudu 8700 ruutmeetrit müügipinda.

Ühtlasi laiendab Tallinna Kaubamaja Viru Keskuse osas tegutsevat Naistemaailma ligi 1200 ruutmeetri võrra. Müügipinna ümberplaneerimise käigus kaubamaja põhihoonesse kolitav Lastemaailm hakkab aga tegutsema senisest üle kahe korra suuremal pinnal. Kaubamaja kontsern investeerib arendusse 2,3 miljonit eurot.

„Kaubamaja üürilepingu pikendamine järgmiseks kümnendiks on meie jaoks pea sama tähendusega sündmus kui Tallinna Kaubamaja müügipinna laiendamine Viru Keskusse 2004. aasta kevadel,“ lausus Tallinn Kaubamaja ASi tegevdirektor Erkki Laugus. „Kui toona tähendas see Kaubamajale kaubapakkumise- ja müügikontseptsiooni täielikku uuenemist, siis praegu annab see leping kindluse ja hea aluse teha samm veelgi kaugemale – lisaks muudatustele kaubagruppide ja sortimendi ulatuse osas saame rääkida täiesti uuel tasemel müügikeskkondade loomisest nii naiste- kui lastekaupade osas.“

Viru Keskus ASi juhatuse liikme Ants Vasara sõnul on Tallinna Kaubamaja ajalugu, tänast positsiooni ja haaret arvestades tegemist Eesti kaubanduse tipptegijaga. „Seetõttu on mul väga hea meel, et meie koostöö Tallinna Kaubamajaga jätkub ka järgnevatel aastatel,“ sõnas Ants Vasar. „Usun, et sellest sõbralikust kooslusest ja partnerlusest võidavad kõik – alates meie külastajatest ja klientidest kuni kõigi kaubanduspindade üürnikeni. Oma senise tegutsemisajaga on Viru Keskus kasvanud tallinlaste ja Tallinna külaliste armastatuimaks ostlemis- ja meelelahutuskohaks, mille atraktiivsust suurendab  kindlasti ostukeskkondade süstemaatiline uuendamine veelgi kaasaegsemaks ja huvitavamaks,“ ütles Ants Vasar.

Erkki Laugus sõnas, et kaubanduskeskkonna atraktiivne eluiga jääb tavaliselt viie kuni seitsme aasta vahele – sestap on Tallinna Kaubamaja lähikuudel läbi viimas suuri ümberkorraldusi müügipinna ja sortimendi osas. Teisalt on Kaubamaja  keskendumas kaubagruppidele, mille osas ollakse turul liidrite hulgas ning nende müügipind suureneb. „Naiste- ja Lastemaailma  laiendustele ja ümberkorraldustele kuluv investeeringute summa on kokku 2,3 miljonit eurot. Tegu pole pelgalt riiulite ümbertõstmisega, vaid me loome täiesti ainulaadsed müügikeskkonnad, mida Eestis veel ei ole ning kus peaksid ennast hästi tundma nii suured kui väikesed,“ sõnas Erkki Laugus.

Järgmise aasta märtsis valmib Naistemaailm, mis hakkab tegutsema 3653 ruutmeetril (seni 2431). Lastemaailma mänguasjade osa laieneb 1153 ruutmeetrini (seni 431) ning rõiva ja jalatsite osa 1303 ruutmeetrini (seni 611), mis võimaldab luua Eesti suurima lastepoe koos parima ja eristuva valikuga. Ümberkorralduste käigus sulgeb Kaubamaja Tallinnas järgmise aasta jaanuaris Spordimaailma. Samuti lõpetatakse jaanuaris raamatupoe tegevus, kuid edasi müüakse lasteraamatuid ning Kodumaailmas koka- ning käsiraamatuid. Tegevuse lõpetab ka Digimaailm, misjärel avatakse senise raamatupoe pinnal muusika, filmi ja mängude pood.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara