Rimi: allahindlused tulevad väiksemad kui varem

Rimi Eesti Foodi kommunikatsioonispetsialisti Katrin Batsi sõnul on uuel aastal tulemas allahindlused hooaja tööstuskaubale, samas pole järgmise aasta allahindlused tõenäoliselt nii suured kui varasematel aastatel.

Järgneb intervjuu Katrin Batsiga:

Kui vaadata tarbija kindlustunde indikaatorit, siis on see peaaegu 2009. aasta detsembri tasemel. Mis on need põhjused, miks jõulumüük oli siiski suurem?

Jõulumüük oli möödunud aasta müügist suurem kindlasti seetõttu, et tarbijad külastasid kauplust rohkem. Seda näitab suurenenud kliendiarv meie kauplustes. Arvame, et vaatamata nõrgemale kindlustundele olid kliendid valmis oma sääste jõuluostude tarbeks kulutama.

Eduka jõulumüügi põhjuseks on toodud üldist hinnatõusu. Kui palju on teie poodides aastaga hinnad keskmiselt tõusnud?

Hinnatõusul on käibe kasvu puhul kindlasti oma osa. Küll aga usume, et heade tulemuste eelduseks on ka edukas müügitegevus ja õigesti valitud kampaaniatooted.
Keskmist hinnatõusu paraku välja tuua ei ole võimalik, see on kaubagrupiti väga erinev. Rimi kauplustes on see ligilähedane statistikaameti avaldatud andmetega.

Mis saab edasi, kas selline edukas jõulumüük tähendab seda, et edukas müük jätkub ka järgmisel aastal? Kui suurt müüki Teie prognoosite järgmise aasta esimeseks kvartaliks võrreldes selle aastaga?

Vaadates eelnevate aastate tarbijakäitumist, võib arvata, et uuel aastal algab pigem rahulik periood kaubanduses. Väga edukad perioodid jõulude ning jaanipäeva ajal on tavapärased. Loomulikult oleme optimistlikud ning ootame järgmise aasta esimeses kvartalis paremat müüki kui eelmisel aastal.
 
Mis juhtub tarbija kindlusindeksiga järgmisel aastal?

Tarbija kindlusindeksis me väga suuri muutusi ei prognoosi. Kindlasti sõltub see üldisest majandusolukorrast Euroopas ja mujal, mis on hetkel suhteliselt ebastabiilne. Ennustamine on aga tänamatu töö ning parema meelega jätaks selle oma ala professionaalidele.

Mis toimub hindadega järgmise aasta esimeses kvartalis? Millal on oodata allahindlusi ja kas üldse on mõtet neid teha? Milliseid suuremaid allahindlusi võib oodata?

Viimaste statistikaameti andmete järgi oli oktoobris toidukaupade hinnatõus 6%. Usume, et novembris ja detsembris on see veelgi aeglustunud. Sarnast trendi loodame ka edaspidiseks.
Rimis on kindlasti tulemas uue aasta alguses allahindlused hooaja tööstuskaubale, muus osas jätkab Rimi eelnevalt planeeritud kampaaniatega. Arvame, et tõenäoliselt pole järgmise aasta allahindlused nii suured kui varasematel aastatel. 
 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara