Audiitorid: Rigual ilustas majandusaruandeid

Viimased kolm aastat osaühingu Rigual aruandeid läbi vaadanud audiitorite hinnangul ilustas puu- ja köögiviljade hulgimüüja tugevalt oma bilanssi.

Audiitorid Ago Vilu ja Laile Kaasik leidsid osaühingu Rigual aastaaruandeid läbi vaadates, et ettevõte rikkus alates 2008. aastast laenukohustuste kajastamise tava kümnete miljonite kroonidega.

Nimelt, kui laenulepingut on rikutud ja laen on seetõttu muutunud päevapealt sissenõutavaks, tuleb see pikaajalise kohustuse asemel kajastada lühiajalise kohustusena. See aga eeldab tugevamat positsiooni käibekapitalis.

Audiitorid märkisid 2009. aasta aruandes, et Rigual oli hankinud paberi, kus pank kinnitas, et ei nõua toona ligikaudu 100 miljoni kroonini ulatuvat laenu päevapealt sisse.

2010. aasta aruandes ütlesid audiitorid, et Riguali saatus sõltub omanike võimest hankida laenukohustuste vähendamiseks üle 16 miljoni krooni lisakapitali. See raha oleks tulnud Riguali omakapitali sisse maksta 31. maiks.

Praeguseni pole Riguali omakapitali puuduvaid miljoneid sisse makstud ega seega ilmselt ka laenukohustusi panga ees vähendatud.

Lisaks trikitas Rigual viimases majandusaruandes ka kinnisvara ning firmaväärtusega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara