Premia Foods ületas eesmärki 3,3 protsendiga

Premia Foodsi eelmise aasta käive kasvas 14 protsenti, 88,3 miljonile eurole, ületades ettevõtte käibeprognoosi 3,3%.

Neljandas kvartalis kasvas Premia Foodsi käive 12%, 20 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile. Käive on aasta kokkuvõttes kasvanud kõigis segmentides ning kõigil sihtturgudel.

Suurima osa aastasest kasvust andis kalasegment 7,2 miljoni eurose lisakäibega, järgnesid jäätisesegment 2,4 miljoni eurose ja külmutatud kaupade segment 0,8 miljoni eurose lisakäibega.

Neljandas kvartalis tegi segmentidest parima tulemuse kalasegment, mis andis sel perioodil suurima osa käibest ja käibekasvust. Tõusujoonel jätkas samal perioodil ka külmutatud kaupade segment, stabiilse tulemuse andis jäätis.

Jäätisesegment andis Premiale 2011. aasta kokkuvõttes 28,8 miljoni eurose käibe ning 9%-lise ehk 2,4 miljoni eurose käibekasvu. Aasta kokkuvõttes andsid suurima osa lisandunud käibest selles segmendis Eesti, Läti ja Venemaa turud.

Külmutatud toodete müük jätkas tõusulainel ka neljandas kvartalis, mil tulemuseks oli 5,1 miljoni eurone käive ning võrreldes 2010.aasta sama perioodiga ka 4,8%-line käibekasv. Aasta kokkuvõttes saavutas see segment 4%-lise käibekasvu ning 20,6 miljoni eurose käive, sealjuures peamine osa kasvust tuli Lätist ja Leedust.

Kala ja kalatoodete segmendi käive kasvas neljandas kvartalis võrrelduna aasta varasema ajaga 20% ning andis 11,2 miljoni eurose käibe. Aasta kokkuvõttes andis see segment 37 miljoni euro suuruse käibe ja 24%-lise käibekasvu. Mullu moodustas kalasegment 42% Premia kogukäibest ning oli ühtlasi ka suurim käibekasvumootor. Eelmisel aastal teenitud 7,2 miljoni eurosest lisakäibest 5,5 miljonit tuli Soome turult ning ülejäänu peamiselt Eesti turult.

Aasta kokkuvõttes tegi Premia Foodsil suurima, 21%-lise käibehüppe Soome turg, järgnes Eesti 17%-lise käibekasvuga ning seejärel Läti ja Venemaa kumbki 7%-lise ja Leedu 4%-lise käibekasvuga. Mullu neljandas kvartalis oli suurimaks tõusjaks Eesti turg, kus käive võrreldes aasta varasemaga kasvas 20%, paremuselt teisel kohal oli Leedu 16%-lise käibekasvuga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara