Max Digimarket sulgeb augustis avatud uksed

Augustis suurejooneliselt avatud elektroonikapoe Max Digimarketi uksed suletakse juba veebruaris. Kauplust haldava Max 123 ASi nõukogu liige Ivo Suursoo tunnistas, et projekt ebaõnnestus ning ettevõte oleks pidanud oma liistude juurde jääma.

„Räägime ühe 20aastase IT-ettevõtte ühest ebaõnnestunud katsest. Oleme tehnoloogiapartneri Delli jaoks oma valdkonna suurim partner Baltimaades, meil on endiselt nendega, oma partnerite ja klientidega väga hea koostöö,“ märkis Suursoo.

„Kui päris ausalt ära öelda, mis valesti läks, siis see oli eelmise juhtkonna valearvestus. See ei olnud realistlik äriplaan. See oli ka põhjus, miks toimus oktoobri lõpus juhtkonna vahetus,“ tunnistas ta.

Suursoo juhtkonna vahetus oli seotud ettevõtte strateegia kohendamisega. Eelmine juhtkond oli keskendunud äriplaani ühes osas jaeturule, kuid võttes arvesse üldist majanduskeskkonda, siis otsustati jaeärisse investeerimist mitte jätkata.

„Ettevõte on olnud ja jääb tugevaks ärikliendi infotehnoloogia ettevõtteks ehk see on olnud ettevõtte fookus vähemalt kahele kolmandikule kui mitte 80% inimestest ja ärist ning on seda ka edaspidi,“ sõnas Suursoo. „Me lihtsalt väljume jaeärist ning Digimarket kui selline kolib veebi. Poe sulgeme veebruaris,“ lisas ta.

Suursoo ütlusel kaaluti kõiki variante väga-väga tõsiselt, et kauplusega jätkata, kuid nii alternatiivsete finantseerimispartnerite kui ka kaupluse rendileandja pika perspektiivi huvid ei langenud kokku.

„See mudel, mida looma mindi, ei olnud vale, aga ta tuli turule lihtsalt valel ajal. Aastast 2014 võiks potentsiaali sellisele ärile olla, kuna tegemist on mastaabiäriga, mis on seotud emotsionaalse ostujõuga,“ nentis Suursoo.

„Me räägime ärist, mis on B2B turul 20 aastat tegutsenud. Võib-olla ei oleks olnud üldse tark jaeturule proovima minna. See on üks projekt ja see näitab ka ettevõtte tugevust ja otsustusjulgust, et tunnistada viga ja sellest ärist kiiresti väljuda,“ märkis ta.

 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara