Mägioja: Eestil on eeliseid transiitmaana

Inglise keele ametlikuks riigikeeleks muutmisest pean olulisemaks sadamate arendamist ja rahvusvahelise tähtsusega lennujaama ehitamist, lausus Idea AD ASi juht Evelin Mägioja.

Suurinvestor Joakim Helenius pakkus Äripäevale antud intervjuus välja, et Eesti edukamaks muutmiseks võiksime eeskuju võtta Singapurilt ja muuta ametlikuks riigikeeleks inglise keele.

„Olen täiesti nõus, et Eestil tasuks Singapurist edu kasvatamiseks õppust võtta. Samas, teise riigikeelena inglise keele kasutamine on olnud selle riigi edus vaid üks teguritest,“ arvas Mägioja.

Mägioja peab olulisemaks madalat maksukoormust, alustavate ettevõtete toetamist, sadamate arendamist ja rahvusvahelise tähtsusega lennujaama ehitamist, tänu millele muutus Singapur oluliseks peatuskohaks Aasias.

„Eestil on samuti geograafilise asukoha tõttu eelised transiitmaana, neid tuleks senisest rohkem ära kasutada,“ lausus ta.

Inglise keele kasutamine teise riigikeelena oleks Mägioja hinnangul pigem radikaalne samm. „Pigem tuleks üle vaadata olukorrad, kus inglise keelt eesti keele asemel kasutada lubatakse ja kus täiendavalt inglise keele kasutamist võimaldama peaks. Näiteks on ju ka täna ülikoolides paralleelselt võimalik õppida nii eesti kui inglise keeles,“ lisas ta.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara