Ukraina ei ühine Venemaa juhitud tolliliiduga

Ukraina peaminister Mõkola Azarov kordas laupäeval Kiievis, et Ukraina ei ühine Venemaa juhitud tolliliiduga, kui kahe riigi kõnelused maagaasilepingu üle lõppesid tulemusteta ning Venemaa keelustas osaliselt Ukraina juustude impordi.

„Venemaa, Valgevene ja Kasahstan allkirjastasid kõik kokkulepped ilma meieta,“ ütles Azarov. „Me pakkusime välja mudeli kolm-pluss-üks, kuid see lükati tagasi,“ ütles ta. Peaminister avaldas siiski lootust, et edaspidi saab just selline mudel olema koostöö aluseks. „Sest see on ainus võimalik tee,“ ütles Azarov.

Venemaa peaminister Vladimir Putin on püüdnud Ukrainat veenda tolliliiduga ühinema, selle asemel, et taotleda Euroopa Liidu liikmeks saamist. Putini sõnul on viimane „absoluutselt ebareaalne“. Selle asemel kutsub Putin Ukrainat tolliliitu, lubades odavamat maagaasi hinda.

„Meie suhted meie strateegilise partneri Venemaaga ei ole lihtsad,“ ütles Azarov.

Venemaa keelustas kolme Ukraina juustutootja toodangu impordi Venemaale, tuues põhjuseks kehva kvaliteedi. Azarovi sõnul soovib Venemaa hoopis kaitsta oma kohalikke juustutootjaid.

Ukraina juustuekspordist läheb Venemaale 80%. Sellest 30% andsid impordikeelu saanud tootjad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara