EL ja USA sõlmisid mahekaubanduskokkulepe

Euroopa Liit ja Ameerika Ühendriigid teatasid, et alates 1. juunist 2012 võib Euroopas või USAs sertifitseeritud mahepõllumajanduslikke tooteid müüa mahetoodetena mõlemas piirkonnas.

Kahe maailma suurima mahepõllumajanduslike toodete tootja vahelise partnerlusega soodustatakse mahepõllumajandust ja arenevat mahetööstust ning luuakse uusi töökohti ja ettevõtteid kogu maailmas. USA ja ELi mahetoodete sektori koguväärtuseks hinnatakse praegu 50 miljardit USA dollarit ning see suureneb iga aastaga, kirjutas Euroopa Komisjoni uudiskiri.

Kokkuleppele kirjutati alla maailma suurimal mahetoodete messil Biofach.

Varem pidid mahetootjad ja -ettevõtjad, kes tahtsid mahetoodetega kaubelda mõlemal pool Atlandit, omandama eraldi sertifikaadid vastavalt kahele standardile, mis tähendas kahekordseid tasusid, kontrollimist ja paberitööd. Tänu partnerlusele kõrvaldatakse mitmed olulised tõkked eelkõige väikeste ja keskmise suurusega mahetootjate jaoks. Kõiki partnerluse tingimustele vastavaid tooteid võib turustada ja märgistada sertifitseeritud mahetoodete, - liha, -teravilja või -veinina.

Kuigi USA ja ELi mahestandardid on veidi erinevad, rõhutasid partnerlusosalised, et nende programmid on samaväärsed, v.a antibiootikumide kasutamise keeld. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi määrustega on antibiootikumide kasutamine keelatud, v.a maheõuna- ja -pirniaedade invasiivsete bakteriaalsete nakkuste (viljapuu-bakterpõletik) kontrolli all hoidmisel. Euroopa Liidu mahepõllumajanduse määrustega on antibiootikume lubatud kasutada üksnes nakatunud loomade ravimisel. Kõigi partnerluslepingu kohaselt turustatavate toodete puhul peavad sertifitseerivad ametnikud tõendama, et antibiootikume ei ole kasutatud muul eesmärgil.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara