Suitsupaki piirhind ajab poodnikud mässama

Võrumaa kaupmees tahab algatada protestiaktsiooni, sest riik soosib tema hinnangul ebaausat konkurentsi.

Juba viis aastat peab ta ametkondadega kirjavahetust, et selgust saada, kes on kehtestanud tubakatoodetele piirhinna.

Terve taasiseseisvumisaja maakauplusi pidanud AS Toomeoru juht ja omanik ning Tsooru külavanem Arvo Tamm ütleb, et olukord on harja punaseks ajanud.
„Kaupluse käibest kolmandik on tubakatooted, mille juurdehindlus on kuni 6%, praegu võib-olla isegi kuni 8%. Selline kasum ei kata riigimakse ega kaupluse kulusid. Tahes-tahtmata tõstavad kauplused seepärast toidu- ja esmatarbekaupade hindu. Võrumaa kauplusteomanikud on nõus koguma allkirju ja keelduma tubakatoodete müügist.”

Tamm on rääkinud Võrumaa kauplusepidajatega, teiste seas näiteks Võru Maxima rahvaga, kes on nõus osalema protestiaktsioonis, mille tulemusena keelduksid poed müümast tubakatooteid. „Las siis Riigikogu teeb endale poe, kus turustab sigarette,” põrutab mees.
„Maainimene on tehtud nii lolliks ja narriks, et on loodud välja surema,” võtab peagi 65-aastaseks saav ettevõtja oma mure kokku.

Tegelikult sooviks kaupmees, et riik laseks tubakatoodete piirhinna vabaks, nii et kaupmees saaks panna enda soovitud hinna, ilma et ta selle pealt kahjumit kannaks. Kui seda mingil põhjusel teha ei saa, sooviks ta, et ka tubakatootjatele seataks piirhind, nii et kaupmees saaks suitsudele veidi suuremat juurdehindlust panna.

Mida mõtleb üks paljudest väikepoe pidajatest ja kuidas ta toime tuleb, loe lähemalt Äripäeva paberlehest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara