Ühemehefirma pettis pankadest miljoneid

Nädal tagasi lõppes omal ajal poole miljardise kroonikäibega ettevõtte Intopex Chemicals AS pankrotimenetlus. Kuid nüüd seisab firma silmitsi ka kriminaalmenetlusega.

Menetluse algatasid kahjukannatajad Swedbank ja DnB Nord Bank, kelle nõue on kokku ligi 20 miljonit eurot.

Riigiprokuratuur algatas 26. mail 2010 Swedbanki avalduse alusel kriminaalmenetluse. Uurimise all on äriühingute SIA Hanza Juras Varti ja AS Intopex Chemicals tegevus, kelle esindajad esitasid Swedbankile valeandmeid, mille tulemusena kandis Swedbank 2009. aasta septembrist kuni novembrini Intopex Chemicalsi arvele kokku 9 miljonit dollarit.

Intopex Chemicalsi pankrotihaldur Veli Kraavi sõnul seisneb kriminaalmenetlus selles, et kaduma on läinud Eesti mõistes üsna suured summad ning protsess ise võib kesta üsna kaua. „Ettevõte läks pankrotti sellepärast, et kauples erinevate toorainetega, mida Venemaalt sisse osteti. Kui siis pangad läksid kontrollima laenu tagatiseks panditud kaupa, selgus, et seda polegi. Seega alustati ka kriminaalmenetlust,“ rääkis Kraavi.

Ettevõtte juhatuse liige ning omanik on Andrei Kozlov, kes on avalikkusele ja ka transiidi-, keemia- ja õlitööstusega seotud inimestele suhteliselt tundmatu nimi.

Lähemalt loe tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara