Ilma hüperinflatsioonita oli Silvanol tore tulemus

Silvano kasvatas neljanda kvartali intresside, maksude ja amortisatsioonieelset kasumit 204,8 protsenti, 7,332 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile.

Puhaskasumi ettevõtte omanike osa kasvas 340 protsenti, 8,909 miljonile eurole. Käive kasvas 23,9 protsenti, 25, 834 miljonile eurole.

Ettevõte toob välja 12kuu EBITDA-le hüperinflatsiooni negatiivse mõju 8,786 miljonit eurot. 2011. aasta EBITDA kasvas 52,4 protsenti, 29,581 miljonile eurole. 

2011. aasta detsembri seisuga arvestati Valgevene hüperinflatsiooniliseks riigiks rahvusvahelise raamatupidamisstandardi rakendamise mõttes. Sellel sündmusel on mõju kogu varasemale aruandeperioodile.

Valgevene tarbijaturg stabiliseerus IV kvartalis, samuti valuuta. Lõpetati kahe ametliku vahetuskursi kasutamine, mis muutis valuuta vahetuskursid läbipaistvamaks.

Lühiajalised kohustused suurenesid 2011. aastal 4 356 tuhande euro võrra. Kasv tulenes peamiselt tulumaksu kohustust. Enamus tulumaksust kajastati Valgevenes seoses Valgevene rubla devalveerimisest tuleneva suurema ärikasumi ja valuutakursi kõikumistelt teenitud kasumiga.

Märgatav oli käibe kasv (protsentuaalselt) Ukraina ja teistel turgudel, kusjuures Venemaa jääb endiselt SFG põhituruks, kus käive tõhusalt kasvas.

Et käibe kasvule kaasa aidata, jätkas kontsern turundusalase tegevuse laiendamist Valgevenes, Ukrainas ja Venemaal ning võttis tarvitusele meetmed uute frantsiisikaupluste avamise toetamiseks. Turunduses ja frantsiisikaubanduses jätkusid 2011. aasta 12 kuu jooksul ühisprogrammid edasimüüjate ja turustajatega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara