Arakas: meile pakub Baltika kinnistu igal juhul huvi

Meile pakub Baltika kvartal huvi ning kui müügimaterjal peaks meile saadetama, siis kindlasti tutvume sellega põhjalikult, rääkis Eften Capitali juht Viljar Arakas.

„Alati on mõistlik kinnisvara müüa, kui see pole ettevõtte põhitegevuse jaoks vajalik,“ kommenteeris Arakas Baltika otsust müüa Veerenni 24 kinnistu Tallinnas.

Araka sõnul on tegemist Baltika vana tootmiskinnisvaraga, kust tootmine on praeguseks lahkunud ning Tallinnas on teisigi vanu tehaseid edukalt ümber kujundatud.

Küsimusele, kas Eften Capital oleks kinnistust huvitatud, lausus Arakas, et päeva lõpuks taandub alati küsimus hinnale. „Tegemist on omanäolise hoonega ning seal on mitmeid väärikaid üürnikke, kes on ka sinna investeeringuid teinud. Erinevate pakkujate poolt on selle vastu kindlasti huvi olemas,“ kinnitas ta.

Arakas tunnistas, et kuigi Eften Capital vaatab kõiki investeerimisobjekte väga põhjalikult, siis see kinnistu pakub neile igal juhul huvi. „Kuigi meil on praegu juba pool portfelli büroohoonetes ja meie esimene eelistus on kaubandus- ja tööstuskinnisvara, siis see ei tähenda, et see meile huvi ei pakuks. Kui müügimaterjal peaks meile saadetama, siis kindlasti tutvume sellega põhjalikult,“ märkis Arakas.

Kinnistu võimalikku hinda ei osanud Arakas välja pakkuda, kuna selleks peab ta teadma täpselt nii ruutmeetreid kui ka rahavooge.

Sel aastal plaanib Baltika väljuda kinnisvaraärist, müües büroohooned ja maa Tallinnas aadressiga Veerenni 24.

Ettevõte on lõpetanud 2007. aastal alustatud arendusprotsessi, kus endisest tootmishoonest on välja kujundatud terviklik Baltika kvartal. Kvartal on rentnikega täidetud, kusjuures Baltika kasutab oma peakontoriks ja Moetänava kaupluseks ca 37% üüripinnast ning plaanib jätkata pinna rentimist ka pärast võimalikku müügitehingut.

Kinnistu müügiga soovib ettevõte keskenduda edaspidi oma põhitegevusele – rõivakaubandusele. Baltika on valinud kinnisvaratehingu nõustajaks Catella Corporate Finance’i. Müügist saadava summa abil vähendab ettevõte oma laenukohustust ja suurendab investeerimisvõimekust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara