Seeder: elusloomade impordikeeluks pole põhjust

Täna Brüsselis kogunenud põllumajandusministrite nõukogu leidis, et Venemaa ajutiseks impordikeeluks Euroopa Liidu elusloomadele pole mingit põhjust, teatas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Eesti seakasvatussektorile on sellel impordipiirangul märkimisväärne mõju, sest Eesti elussigadest ligi 60% eksporditakse just Venemaale, edastas põllumajandusministeerium.

Minister Helir-Valdor Seeder rõhutas oma sõnavõtus ELi ministritele, et Eesti peab oluliseks rahvusvaheliselt kokkulepitud kauplemispõhimõtete järgimist. Seederi sõnul peab neid põhimõtteid austama ka Venemaa, mis on alla kirjutanud liitumislepingule Maailma Kaubandusorganisatsiooniga.

Venemaa veterinaarteenistus edastas 2. märtsil Euroopa Komisjonile kirja, milles teatas 20. märtsist elusloomade sisseveole seatavast keelust. Venemaa põhjendas keeldu sellega, et Euroopa Liit pole astunud samme Schmallenbergi viiruse tõrjumiseks. Samuti heideti liikmesriikidele, sealhulgas Eestile ette nõrka kontrolli elussigade ekspordi üle.

Põllumajandusministeeriumi hinnangul on sisseveopiirang ebaproportsionaalne ega vasta rahvusvahelistele normidele. Ükski väidetav puudus ei kujuta ohtu inimeste või loomade tervisele.

"On oluline, et saaksime vastavalt kehtivatele rahvusvahelistele põhimõtetele enne kitsenduste kehtestamist võimaluse selgitada olukorda ning vajadusel kohaldada korrigeerivaid meetmeid. Praeguseni pole Eestisse saabunud Venemaa põllumajanduse järelevalveametilt kirjalikku kokkuvõtet missiooni tulemuste kohta,“ ütles põllumajandusminister Seeder.

15.-16. märtsil toimus Euroopa Komisjoni ja Venemaa kohtumine, mille tulemusena kokkulepet keelu edasilükkamiseks või tühistamiseks ei saavutatud.  Seetõttu on alates tänasest peatatud elusloomade import Euroopa Liidust Venemaale.

Euroopa Komisjoni tervise-ja tarbijakaitse volinik taotleb Venemaalt võimalusel poliitilise taseme kohtumist, et rääkida elusloomade impordile kehtestatud ajutiste impordipiirangute kaotamisest ja kehtivusaja pikkusest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara