Seeder: elusloomade impordikeeluks pole põhjust

Täna Brüsselis kogunenud põllumajandusministrite nõukogu leidis, et Venemaa ajutiseks impordikeeluks Euroopa Liidu elusloomadele pole mingit põhjust, teatas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Eesti seakasvatussektorile on sellel impordipiirangul märkimisväärne mõju, sest Eesti elussigadest ligi 60% eksporditakse just Venemaale, edastas põllumajandusministeerium.

Minister Helir-Valdor Seeder rõhutas oma sõnavõtus ELi ministritele, et Eesti peab oluliseks rahvusvaheliselt kokkulepitud kauplemispõhimõtete järgimist. Seederi sõnul peab neid põhimõtteid austama ka Venemaa, mis on alla kirjutanud liitumislepingule Maailma Kaubandusorganisatsiooniga.

Venemaa veterinaarteenistus edastas 2. märtsil Euroopa Komisjonile kirja, milles teatas 20. märtsist elusloomade sisseveole seatavast keelust. Venemaa põhjendas keeldu sellega, et Euroopa Liit pole astunud samme Schmallenbergi viiruse tõrjumiseks. Samuti heideti liikmesriikidele, sealhulgas Eestile ette nõrka kontrolli elussigade ekspordi üle.

Põllumajandusministeeriumi hinnangul on sisseveopiirang ebaproportsionaalne ega vasta rahvusvahelistele normidele. Ükski väidetav puudus ei kujuta ohtu inimeste või loomade tervisele.

"On oluline, et saaksime vastavalt kehtivatele rahvusvahelistele põhimõtetele enne kitsenduste kehtestamist võimaluse selgitada olukorda ning vajadusel kohaldada korrigeerivaid meetmeid. Praeguseni pole Eestisse saabunud Venemaa põllumajanduse järelevalveametilt kirjalikku kokkuvõtet missiooni tulemuste kohta,“ ütles põllumajandusminister Seeder.

15.-16. märtsil toimus Euroopa Komisjoni ja Venemaa kohtumine, mille tulemusena kokkulepet keelu edasilükkamiseks või tühistamiseks ei saavutatud.  Seetõttu on alates tänasest peatatud elusloomade import Euroopa Liidust Venemaale.

Euroopa Komisjoni tervise-ja tarbijakaitse volinik taotleb Venemaalt võimalusel poliitilise taseme kohtumist, et rääkida elusloomade impordile kehtestatud ajutiste impordipiirangute kaotamisest ja kehtivusaja pikkusest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara