Venemaa keelustas lihaloomade impordi EList

Venemaa jõustas tänasest ajutise elusloomade sisseveokeelu kogu Euroopa Liidust, nimetades põhjusena kahte ohtlikku loomataudi viirust, vahendas uudisteagentuuri RIA Novosti.

Venemaa põllumajanduse järelevalveasutus Rosselkhoznadzor teatas, et hoolimata katarraalse palaviku ja Schmallenbergi viiruse ulatuslikust levikust Euroopas pole amet veel EList saanud ammendavat informatsiooni meetmetest viiruse leviku tõkestamiseks ning vastavatest teadusuuringutest.

Järelevalveasutus väljendas muret puuduliku ekspordikontrolli üle ELi riikides ning aeg-ajalt ette tulnud veterinaarnormide rikkumise üle elussigade ekspordil Venemaale.

Impordipiirang kehtib ainult loomadele lihatööstuse tarvis. Tõuaretuse eesmärgil imporditavatele elusloomadele piirang ei kehti.

Venemaa ei teatanud, kui pikaks ajaks keeld jõusse jääb.

Täna arutavad Venemaa impordikeeldu Brüsselis ELi põllumajandusministrid ja Euroopa Komisjoni ametnikud.

Euroopa Komisjon mõistis impordikeelu hukka.

ELi tervise- ja tarbijakaitseküsimuste direktoraat DG SANCO teatas pressiteate vahendusel, et lähtudes praeguste teadusuuringute tulemustest ja rahvusvahelistest standardidest, sh WTO normidest, leiab Euroopa Komisjon, et Moskva kehtestatud impordikeeld on alusetu ülereageering.

Euroopa teadlaste sõnul ei ole mingit kinnitust, et Schmallenbergi viirus oleks inimeste tervisele ohtlik. Läinud nädalal kirjutas agentuur Bloomberg, et viirust on leitud Saksamaal 923 farmis, Prantsusmaal 670 ja Suurbritannias 158 farmis.

Venemaa eksperdid loodavad, et impordikeeld ei põhjusta Venemaal sealiha defitsiiti ega hinnatõusu, kuna Venemaa plaanib tänavu omatoodangut vähemalt 150 000 tonni võrra suurendada. EList imporditud elussigadest lisandub Venemaa sealihaturule aastas ca 40 000 tonni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara