Hortese juht: aiandushuvilisi kliente tuleb üha juurde

Ehkki täna on raske prognoosida, kas masu on möödas või tuleb uus peale, näitavad kliendikülastuste arv ja ostu keskmine suurus kasvutrendi, ütles Hortese juhatuse liige Kristiina Kullo.

Kullo kinnitusel on Hortese müüginumbrid alates 2010. aastast taas kasvama hakanud. Samas on ostjate müügieelistused muutunud.

„Kui veel 2008. aasta kevadel olid oluliseks müügihitiks näiteks elupuu ning muruseeme, siis täna on selleks pigem suvelilled ja ilupõõsad,“ rääkis Kullo. „Aiandushuvi jätkuv trend kasvatab peale noori, kes soovivad tegeleda köögiviljakasvatusega ning sellega seoses näeme hetkel näiteks olulist kasvu seemnete, külvitarvikute, köögivilja- ja maitsetaimede müügis. Hästi läheb istikuäri, sest klimaatilistel põhjustel ja aiandusajaloost tingituna vajavad meie aiad, et neid pidevalt täiendataks uute taimedega.“

Ka konkurendi, OÜ Hansaplant juhatuse esimehe Indrek Naudi sõnul on aianduskaubanduses näha positiivseid märke. „Aiandusvaldkonnas on talv alati masuaeg ja elavnemine tuleb koos kevadega,“ lausus Naudi. „Täna võib küll öelda, et inimesed on aktiivsemalt ostma hakanud. Hansaplantis on ostjaid rohkem, käive on kasvanud ja ostukorv on suurenenud.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara